„Neptūnas“ per pratęsimą Panevėžyje išsprendė klausimą dėl trečios vietos

Renaldas Seibutis, Tomas Delininkaitis ir Edgaras Želionis pelnė po 16 taškų, o Klaipėdos "Neptūno" krepšininkai (23-9) iškovojo svarbią pergalę išvykoje prieš Panevėžio „Lietkabelio“ klubą (19-13) Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse.

Klaipėdos klubas po pratęsimo išsivežė pergalę 94:89 (21:21, 10:20, 21:18, 28:21, 14:9) ir įsitvirtino trečioje vietoje LKL rikiuotėje taip tvirtai, kad žemiau nebekris.

„Lietkabelis“ liko ketvirtas ir nebeturi šansų pavyti Kazio Maksvyčio vyrų, nes pagal tarpusavio mačus klaipėdiečiai šį sezoną pirmauja 3:1.

Klaipėdiečiai dar turi neryškių vilčių pakilti į antrąją vietą, nes reguliariojo čempionato finišas bus paprastesnis – iš keturių likusių mačų trys bus su 8-10 vietas užimančiais klubais, o taip pat rungtynės namie su „Lietuvos rytu“.

Trečiadienį rungtynių baigtis galėjo būti rami ir laiminga šeimininkams, kurie pirmavo nuo antrojo kėlinio, o likus žaisti kiek daugiau nei minutei dar turėjo devynių taškų pranašumą.

Tačiau Vytautas Šulskis tritaškiu uždegė svečius spurtui. Broliams Lavrinovičiams dėl pražangų limito palikus aikštę, klaipėdiečiai ėmė staigiai vytis.

Likus 10,7 sek. Klaipėdos klubas išlygino rezultatą, kai Tomas Delininkaitis pataikė abi baudas. Jis stojo mesti baudų vietoj V.Šulskio, kuris įsirėžė į penktą pražangą gavusį Darjušą Lavrinovičių ir turėjo palikti aikštę dėl stipriai sutrenktų šonkaulių. V.Šulskiui ėmė stigti kvėpavimo, jam prireikė medikų pagalbos.

Žanis Peineris reidu ir dvitaškiu buvo vėl išvedęs šeimininkus į priekį likus žaisti 2,4 sek. iki ketvirto kėlinio pabaigos.

Bet per kitą ataką R.Seibutis išprovokavo pražangą ir baudų metimais išplėšė pratęsimą, per kurį Klaipėdos komanda pelnė 14 taškų ir įtikinamai laimėjo.

„Lietkabelis“: Žygimantas Skučas 17, Gintaras Leonavičius 16, Dominikas Marva ir Žanis Peineris po 15, Darjušas Lavrinovičius 10;

„Neptūnas“: Renaldas Seibutis, Edgaras Želionis, Tomas Delininkaitis po 16, Simas Galdikas 14.