„Neptūnas“ svečiuose užtikrintai nugalėjo „Dzūkijos“ krepšininkus

Klaipėdos “Neptūnas” sėkmingai sužaidę rungtynių pradžią ir LKL čempionate iškovojo užtikrintą pergalę išvykoje prieš Alytaus “Dzūkiją” 91:75 (24:9, 18:24, 22:16, 27:26).

Klaipėdiečiai šias rungtynes turėjo žaisti be savo kapitono Martyno Mažeikos, kuris paskutinėse Eurolygos rungtynėse patyrė traumą. Martynas rungtynių pabaigoje patempė kojos raumenį ir dar baigė rungtynes, bet dabar net didelis klausimas ar jis galės rungtyniauti Eurolygos rungtynėse Belgrade. Martyną starto penkete Alytuje pakeitė Justas Sinica.

Rungtynes “Neptūnas” pradėjo puikiu žaidimu gynyboje ir taikliais tritaškiais. Šeimininkai net daugiau kaip 5 min. negalėjo pelnyti taškų, o klaipėdiečiai greitai atitolo 10:0. Per pirmąjį kėlinuką “Neptūnas” pataikė šešis tritaškius (D.Zavackas ir J.Sinica po 3). Kėlinuką svečiai laimėjo užtikrintai 24:9.

Antrajame kėlinuke alytiškiai bandė rasti būdų kaip įveikti “Neptūno” gynybą. Jų amerikietis Jr. Dixonas savo tolimais metimais vis neleido svečiams toliau atitolti. Tiesa, šeimininkams padėjo taškus plenyti ir K.Maksvyčio techninė pražanga bei S.Galdiko nesportinė pražanga. Jų dėka “Dzūkija” prieš didžiąją pertrauką kiek sušvelnino atsilikimą iki 33:42.

Po petraukos savo solo koncertą pradėjo D.Zavackas, kuris 5 min. vienas komandoje rinko taškus. Jis pataikė po du tritaškius ir dvitaškius. 25 min. “Neptūnas” pirmavo 52:38. Kėlinuką svečiai užbaigė pirmaudami 64:49.

Lemiamą kėlinuką “Dzūkija” vis bandė pasivyti varžovus, tačiau klaipėdiečiai šį vakarą žaidė solidžiai ir užtikrintai bei šventė pelnytą pergalę 91:75.

“Neptūnui” taškus pelnė: D.Zavackas 23 (tritaškiai 5/8), J.Sinica 16 (tritaškiai 4/7), M.Shakur 10, M.Girdžiūnas (7 rez. perd.) ir E.Dimša po 9, A.Butkevičius 8, S.Galdikas 7, D.Gailius 5, V.Vasylius 4.

“Dzūkija”: M. Jr. Dixonas 19, V.Dilys 15, R.Ūzas 12, R.Juknevičius 9, F.Dmitrijev ir A.Jomantas po 6, M.Paliukėnas 4, G.Gustas ir A.Lapeta po 2.

Kazys Maksvytis: “Džiaugiames išvykoje iškovota pergale, kuri tikrai svarbi, nes “Dzūkija” paskutiniu metu demonstravo labai gerą žaidimą ir tikrai vykome į Alytų tikėdamiesi sunkios kovos. Rungtynių pradžioje geros gynybos ir geri puolimo dėka įgijome persvarą, kuri vėliau leido ramiau žaisti. Pirmaudami žaidėme ramiai ir užtikrintai artėjome link pergalės.”

Kitas rungtynes “Neptūnas” žais lapkričio 27 d. Belgrade su “Crvena Zvezda Telekom” komanda.