Netikėtumas: „Žalgirio“ krepšininkai suklupo Klaipėdoje

Kauno „Žalgirio“ komanda patyrė pirmąjį pralaimėjimą Lietuvos krepšinio lygos (LKL) naujajame sezone. Trečiojo turo rungtynėse uostamiestyje žalgiriečiai suklydo net 21 kartą ir buvo priversti pripažinti Klaipėdos „Neptūno“ pranašumą 64:73 (18:22, 21:17, 8:14, 17:20).

Po kelių nesėkmingų bandymų rankų nenuleidęs „Žalgirio“ taškų sąskaitą Klaipėdoje atidarė ūgio pranašumu pasinaudojęs Brandonas Daviesas, netrukus dvitaškį pridėjo Kevinas Pangosas – 4:2. Varžovams klimpstant puikiai organizuotoje kauniečių gynyboje, skirtumą tarp komandų augino iš vienos aikštės pusės į kitą rezultatyviai nuskuodęs Edgaras Ulanovas bei baudas sumetęs B.Daviesas – 9:2. Pauliui Jankūnui meistriškai sužaidus po krepšiu komandas dar skyrė šeši taškai (12:6), tačiau tuomet prapliupo pusiausvyrą atstačiusi toliašaudė „Neptūno“ artilerija – 12:12. Rungtynėms išsilyginus pražangas provokavo Axelis Toupane, Aaronas White‘as ir Dee Bostas, tačiau pirmą kėlinį 18:22 laimėjo įspūdingą tolimą šūvį su sirena įsmeigę klaipėdiečiai.

Sparnus užsiauginęs tritaškio su sirena autorius Arnas Butkevičius žibėjo ir antrajame kėlinyje, prieš kurį nublanko rankelę iš tolėliau apšildęs A.White’as – 20:30. Tuomet pirmą kauniečių trijų taškų vertęs metimą įskraidino K.Pangosas, kamuolį puolime nusiėmė E.Ulanovas, o deficitą iki 27:30 rėžė iš vidutinio nuotolio pataikęs B.Daviesas. Po ilgesnės pertraukos Lietuvos čempionus į priekį pavyko išvesti tritaškius įskraidinusiems Vasilije Micičiui ir Pauliui Valinskui – 35:34. Prieš didžiąją pertrauką baudas sumetė D.Bostas, dvitaškį įmetė E.Ulanovas, bet į rūbinę komandos keliavo nesusikrovusios jokio pranašumo – 39:39.

Antroje rungtynių dalyje pirmųjų „Žalgirio“ taškų teko laukti beveik tris minutes, kol galų gale tylą nutraukė prie baudų metimų linijos stojęs P.Valinskas – 40:41. Žalgiriečiams toliau stringant, uostamiesčio krepšininkai tuo pasinaudojo ir įpusėjus ketvirčiui jau pirmavo rezultatu 40:48. Po sušauktos Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlės kauniečių puolimą išjudinti bandė laiku ir vietoje atsiradęs B.Daviesas, o skirtumui išaugus iki 44:53, svarbiu tolimu šūviu iš krašto nerezultatyvų kėlinį užbaigė A.Toupane – 47:53.

Ketvirtajame kėlinyje Lietuvos čempionai toliau nerado savojo žaidimo ir, prabėgus penkioms minutėms, krito į didžiausią duobę šiose rungtynėse – 49:62. Iš jos kapstyti komandą ėmėsi tolimą dūrį per rankas smeigęs E.Ulanovas ir dvigubą dublį fiksavęs B.Daviesas – 56:66. Greito išpuolio metu pražanga sustabdytas baudas sumetė E.Ulanovas, tritaškiu ledus pralaužęs intrigą atkūrė Artūras Milaknis – 61:68. Prasidėjus paskutinei minutei ranka prie baudų metimų linijos sudrebėjo B.Daviesui, perėmus kamuolį iš dėkingos padėties tritaškį prametė A.Milaknis ir pergalės iš savo rankų „Neptūnas“ nebepaleido – 64:73.

„Žalgiris“: E.Ulanovas 13 (6 atk. kam.), B.Daviesas 11 (14 atk. kam., 2 per. kam.), A.Toupane 7, D.Bostas 6 (2 per. kam.), A.White‘as 6 (7 atk. kam.), K.Pangosas 5 (5 atk. kam.), A.Milaknis 5, V.Micičius 5 (3 per. kam.), P.Valinskas 4, P.Jankūnas 2, A.Kavaliauskas 0, G.Masiulis 0.

„Neptūnas“: J.Palaciosas 15 (6/13 dvit., 6 atk. kam., 2 per. kam.), A.Butkevičius 14 (4/6 trit., 5 atk. kam.), M.Girdžiūnas 13, R.Seibutis 11 (3 per. kam.).