Olimpiniame festivalyje 16-mečiai pasiekė finalą

Lietuvos šešiolikmečių vaikinų rinktinė pergalingai sužaidė pusfinalio kovoje ir šeštadienį kovos dėl Europos jaunimo olimpinio festivalio aukso medalių.

Po nesunkios kovos Edvino Justos auklėtiniai 81:52 (26:15, 21:8, 17:19, 17:10) įveikė Suomijos ekipą.

Jau nuo pirmųjų rungtynių minučių Lietuvos rinktinė išsiveržė į priekį, pirmąjį kėlinį laimėdami 26:15. Antrajame ketvirtyje lietuviai tęsė savo dominavimą, jau kėlinio pradžioje spurtavę 10:2.

Po ilgosios pertraukos Suomijos rinktinė pagerino savo žaidimą, tačiau to nepakako ir po nesunkios kovos Lietuvos rinktinė iškovojo kelialapį į finalą.

Lietuva U-16: N.Pankratjevas 19, T.Zubrys 13, L.Vaištaras 12.

Suomija U-16: M.Amzil 17 (8 atk. kam.), E.Sajantila 9, T.Suokas 5.

Lietuvos vaikinų (U16) rinktinė Europos jaunimo olimpinio festivalio finale žais šeštadienį 18:45 val. Lietuvos laiku.

Lietuvos merginų (U16) rinktinė po atkaklios kovos 65:62 (18:14, 22:19, 17:11, 8:18) įveikė Italijos ekipą ir šeštadienį žais lemiamas rungtynes dėl 5 vietos.

Rungtynės prasidėjo žaidimu taškas į tašką ir tik kėlinio gale Lietuvos rinktinė įgijo žymesnę 4 taškų persvarą. Antrajame ketvirtyje ir toliau vyko atkaklus žaidimas, tačiau lietuvėms pavyko išsaugoti turimą persvarą ir po pirmosios rungtynių pusės rezultatas buvo 40:33 Lietuvos naudai.

Trečiąjį kėlinį geriau pradėjo italės ir praėjus pusei ketvirčio komandas skyrė vos 3 taškai, bet kėlinio pabaigoje spurtavusios lietuvės padidino savo pranašumą ir po trijų ketvirčių pirmavo 57:44. Paskutiniųjų penkių minučių atkarpą 11:2 laimėjusios italės dar sugebėjo įnešti intrigos, tačiau pergalę iškovojo Lietuva.

Lietuva U-16: D.Jankauskaitė 21, B.Sinickaitė 18, S.Kaupytė 7.

Italija U-16: C.Grattini 16, L.Gatti 14 (9 atk. kam.), A.Poggio 8.

Lietuvos šešiolikmečių merginų rinktinė rungtynes dėl penktos vietos pradės 14:15 val. Lietuvos laiku.