Pasvalyje – magiškas J. Manigato šūvis ir šeimininkų triumfas

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (9/12) vėl kvėpuoja pergalingu ritmu „Betsafe-LKL“ pirmenybėse. Trijų pralaimėjimų seriją nutraukę pasvališkiai namuose 79:68 (14:12, 26:14, 17:16, 22:26) sudorojo Alytaus „Dzūkiją“ (7/12).

Nugalėtojai lieka penktoje turnyrinės lentelės pozicijoje ir nuo Panevėžio „Lietkabelio“ atsilieka penkiomis pergalėmis.

„Dzūkija“ su „CBet“ dalinasi 7-8 pozicijas, tačiau alytiškiai yra sužaidę trejomis rungtynėmis mažiau.

Rungtynių pradžioje abi ekipos daug klydo ir atakavo krepšį prastu procentu. Tiesa, kėlinį uždarė fantastiškas šeimininkų gynėjo Jahennso Manigato tritaškis iš kitos aikštės pusės.

Būtent po šio metimo pasvališkiai užkūrė savo puolimo variklį, o dzūkai liko dulkėse. Karolis Giedraitis vien per antrąjį kėlinį suvertė 10 taškų, o spurtas 14:0 leido įgyti 19 taškų pranašumą (40:21).

Po pertraukos šeimininkų pranašumas buvo išaugęs iki 20 taškų (57:37). Dzūkai sugebėjo aptirpdyti deficitą ketvirtajame kėlinyje, bet ir toliau stigo patikimų ramsčių puolime. Pasvališkiai pasiekė nesunkią pergalę.

Nugalėtojams Karolis Giedraitis pelnė 20 taškų. Tai jam rezultatyviausios „Betsafe-LKL“ rungtynės karjeroje.

„Pieno“ žvaigždės laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (37:31), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (22:21), išprovokavo 21 pražangą.

Patenkinamus pataikymo procentus „iš žaidimo“ nugalėtojai laikė visų rungtynių metu (55 proc. dvit., 42 proc. trit.).

Dzūkams tai buvo pagrindinė pralaimėjimo priežastis – bendras pataikymas siekė 42 proc. Alytiškiai nesugebėjo pasinaudoti ir progomis prie baudų metimų linijos (5/13).

„Džiaugiamės pergale, nors žaidimas nebuvo akiai gražus. Ypač pirmajame kėlinyje nebuvo laisvumo, prisidėjo ir tai, kad žaidėme rungtynes prieš kelias dienas. Poto atradome savo žaidimą ir pabėgome. Aišku, galėjome sužaisti geriau pabaigą“, – kalbėjo nugalėtojų vyr. treneris Gediminas Petrauskas.

„Sveikinimai varžovams. Rungtynes pradėjome gerai gynyboje, pramesti laisvus metimus galima, bet poto visiškai pametėme ritmą. Negalime mesti baudų 35 proc., 41 proc. dvitaškių, neturėsime šansų laimėti su tokiais procentais“, – sakė alytiškių strategas Nikola Vasilevas.

„Pieno žvaigždės“: K. Giedraitis 20 (4/4 trit.), Paulius Petrilevičius 14 (8 atk. kam., 22 naud. bal.), Tomas Lekūnas ir Danielis Amigo po 11, Branko Mirkovičius 8 taškai.

„Dzūkija“: Simas Jasaitis 15, Kristupas Žemaitis (8 rez. perd., 15 naud. bal.), Giedrius Staniulis ir Paolo Marinelli po 10 taškų.