Pirmieji pusfinalininkai Klaipėdoje – baldininkai

Baigiasi Klaipėdos krepšinio mėgėjų lygos Mero taurės pirmenybių pirmasis etapas. Reguliariajame čempionate kovojančioms šešioms komandoms liko sužaisti 2-3 rungtynes.

Geriausios dvi ekipos iš karto pateks į pusfinalį, kitos keturios varžysis ketvirtfinalio etape dėl dviejų bilietų į geriausiųjų būrį.

12-ajame ture svarbią pergalę iškovojo „Gintaro baldų“ krepšininkai. Jie, po sunkaus mūšio vos 74:73 palaužę „Riflį“, tapo pirmaisiais pusfinalio dalyviais.

Du kėlinius vyko atkakli kova. Po pertraukos baldininkai užkūrė pirtį varžovams – išsiveržė į priekį 17 taškų. Likus žaisti dešimt minučių čempionai jautėsi ramūs – 65:51. Lyderių pasyvumu pasinaudoję „Riflio“ taikliarankiai ėmė tirpdyti ledus. Ir buvo arti pergalės. Atsilikdami 73:74, jie paskutinei atakai turėjo daugiau nei 10 sek., tačiau „Gintaro baldų“ žaidėjai nesuteikė „Riflio“ atstovams progos taikliai mesti.

Tarp nugalėtojų išsiskyrė Remigijus Kasparavičius, pelnęs 24 taškai ir 10 kartų atkovojęs kamuolį. Egidijus Butvydas ir Audrius Mineikis prie pergalės prisidėjo po 13 taškų.

,,Riflio“ gretose naudingiausiai kovojo Eimantas Kupšys. Jis surinko 23 taškus ir atkovojo 11 kamuolių. Vytauto Zaleckio sąskaitoje 18 taškų.

Geros nuotaikos po susitikimo nebuvo praradęs „Riflio“ kapitonas Karolis Griškus: „Po nežinau kiek rungtynių, gal po penkių iš eilės, gerai žaidėme. Džiaugiuosi, kad šauniai kovojome, lyderiams buvo labai sunku. Tai nuteikia optimistiškai prieš atkrentamąsias varžybas.“

,,Gintaro baldai" komandos treneris Aidas Kurakinas neslėpė, kad pergalė – sunki, o auklėtinių žaidimas netenkino.

„Sveikinu varžovus, kad gerai žaidė ir atkakliai kovojo, o mes turime daugiau treniruotis“, – lakoniškas buvo strategas.

Kitame susitikime susirėmė turnyrinės rikiuotės kaimynai – „Saulės butai“ ir „Novatransa–Dsmile“. ekipos. Negausiai susirinkę prekiautojai, turėjo pripažinti „šypsenų“ pranašumą 68:81.

Nuo rungtynių pradžios vyko įtempta apylygė kova. „Novatransa-Dsmile“ krepšininkai pirmąjį kėlinį turėjo kelių taškų persvarą, tačiau atsiplėšti negalėjo.

Antrajame ketvirtyje nepakako garsiojo Sauliaus Štombergo pastangų prieš subalansuotą varžovų penketuką. Po to, kai „Novatransa–Dsmile“ žaidėjai laimėjo tarpsnį 10:0, jie pabėgo į priekį 48:36.

Iki paskutiniojo kėlinio vidurio laikėsi toks skirtumas. Viltis išsigelbėti „Saulės butams“ sužibo, kai šios komandos nariai pelnė iš eilės septynis taškus ir priartėjo iki 6 taškų. Tačiau netrukus Jonas Lukauskas ir Raidas Putrius, atsakę dviem tritaškiais, atstatė turėtą persvarą, kurią išlaikė iki finalinės sirenos – 81:68.

Tarp laimėtojų po 10 ir daugiau taškų pelnė net penki krepšininkai: R.Putrius – 16, J.Lukauskas – 15, Justas Maceikis – 12, Aurimas Maceikis ir Karolis Jundulas po 10.

Pralaimėjusiųjų mundurą bandė gelbėti 30 taškų surinkęs Saulius Štombergas, 12 – Rimvydas Puškorius, 10 – Valdas Štombergas.

Permainingose varžybose tarp ,,Sveika idėjos“ ir „Volto“ ekipų, triumfavo pastarosios komandos nariai 79:69.

Iki pertraukos pirmavę ,,Sveikos idėjos" krepšininkai, po 20 min. turėjo 14 taškų pranašumą – 42:28. Tačiau trečiajame kėlinyje ėmė slysti žemė iš po pirmavusio penketuko kojų. Taip ir nutiko – „Volto“ žaidėjai išlygino ir persvėrė rezultatą. O vėliau sugebėjo pasiekti net 10 taškų persvarą.

,,Sveikos idėjos“ ekipoje po 17 taškų pelnė Andrius Dagelis (dar atkovojo 10 kamuolių) ir Markas Ostrovskis.

Tarp „Volto“ taikliarankių rezultatyviausiai žaidė po 21 tašką surinkę Demas Mockus ir Vitalijus Taščenko pelnė po 21 tašką.

Vasario 23 d. Klaipėdos krepšinio federacijos taurės finalinių rungtynių metu vyks antrasis „Snaiperio“ konkursas, kuriame dalyvaus komandų deleguoti krepšininkai.

Taip pat bus pakviesti taikliausi lygos žaidėjai ar per varžybas pataikė įspūdingą metimų seriją.

Konkursas vyks dviem etapais. Pirmasis vyks iš karto po taurės turnyro mažojo finalo, o antrasis – lemiamas etapas vyks per pagrindinio finalo pertrauką.