„Real“ su J. Mačiuliu nukovė M. Kalniečio atstovaujamą „Emporio Armani“ ekipą

Kauno „Žalgirio“ krepšinio mokykloje užaugę Lietuvos rinktinės lyderiai Mantas Kalnietis ir Jonas Mačiulis ketvirtadienio vakarą atsidūrė skirtingose barikadų pusėse. Eurolygos 4-ojo turo mače Milano „Emporio Armani“ namuose turėjo pripažinti Madrido „Real“ pranašumą – 90:101 (20:26, 21:26, 25:23, 24:26).

Rungtynės kur kas geriau susiklostė Ispanijos ekipai atstovaujančiam J.Mačiuliui.

Puolėjas aikštėje praleido 26 minutes įmetė 7 taškus (2/3 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, po kartą prasižengė ir privertė varžovą prasižengti bei surinko 12 naudingumo balų.

Šeimininkų ekipos marškinėlius vilkintis M.Kalnietis per 9 minutes pelnė 2 taškus (1/2 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai), atkovojo ir perėmė po kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo, 2 sykius prasižengė bei surinko 2 naudingumo balus.

Ispanijos klubui tai buvo trečioji pergalė turnyre, italų – antrasis pralaimėjimas.

„Emporio Armani“:​ Ricky Hickmanas 19 taškų, Krunoslavas Simonas ir Rakimas Sandersas po 13, Jamelas McLeanas 11.

„Real“: Anthony Randolphas 20, Sergio Llullas ir Othello Hunteris po 18, Rudy Fernandezas 13.

Pergalės iškovoti nepavyko Tadui Sedekerskiui ir Vitorijos „Baskonia“ ekipai, kuri namuose 90:95 (27:22, 25:25, 22:25, 16:23) krito prieš Pirėjo „Olympiacos“.

Lietuvio vaidmuo šį kartą buvo epizodinis. T.Sedekerskis ant parketo praleido vos 12 sekundžių ir per šį laiką niekuo nepasižymėjo.

Eurolygos metraščiuose savo pavardę po šio mačo įrašė „Olympiacos“ legenda Vassilis Spanoulis. Jis Vitorijoje atliko net 15 rezultatyvių perdavimų ir pagal šį statistinį rodiklį pakilo į antrą vietą per visą Eurolygos istoriją. Graikas aplenkė savo tautietį Theodorą Papoulouką.

Dabar V.Spanoulis atsilieka tik nuo šiemet karjerą baigusio Atėnų „Panathinaikos“ įžaidėjo Dimitrio Diamantidžio, atlikusio 1255 rezultatyvius perdavimus.

Graikams tai buvo trečioji pergalė iš eilės, baskams – antrasis pralaimėjimas.

„Baskonia“: Tornike Šengelija 20 taškų, Adamas Hanga 15, Shane‘as Larkinas 14.

„Olympiacos“: Vangelis Mantzaris 17, Kostas Papanikolaou ir Vassilis Spanoulis po 15.