„Rytas“ draugiškose rungtynėse palaužė „Juventus“ pasipriešinimą

Be keturių Lietuvos rinktinei atstovaujančių žaidėjų rungtyniavęs Vilniaus „Rytas“ uždarose draugiškose rungtynėse namuose nugalėjo Utenos „Juventus“. Nemažai jaunimui pasireikšti leidusi sostinės komanda varžovus įveikė 85:83 (24:22, 28:20, 18:17, 15:24).

Rungtynes Vilniaus klubui pradėjo Roko Stipčevičiaus, D.J. Seeley, Deivido Sirvydžio, Dominique'o Suttono ir Evaldo Kairio penketas, kuris sėkmingai bei rezultatyviai pradėjo rungtynes. Pirmame kėlinyje vyko apylygė kova, o Kairio bei Sirvydžio 13 taškų padėjo „Rytui“ po pirmųjų dešimt minučių pirmauti 24:22.

Antrasis ketvirtis prasidėjo puikiu D.J.Seeley pasirodymu. Amerikietis pataikė tris tritaškius, o spurtą surengę vilniečiai įgijo dviženklį pranašumą. 8 tolimus metimus per pirmąją rungtynių pusę pataikę „Ryto“ krepšininkai į didžiąją pertrauką keliavo būdami priekyje 52:42.

Antrąją rungtynių pusę sostinės komanda pradėjo leisdama varžovams kiek sumažinti pranašumą, tačiau stipriai baigė kėlinį ir išsaugojo dviženklę persvarą (70:59). Utenos gynybai niekaip nesustabdomas buvo Kairys, kuris prieš lemiamą ketvirtį pataikė visus 9 metimus iš žaidimo, pelnė 20 taškų, atkovojo 6 kamuolius bei surinko 27 naudingumo balus.

Ketvirtame kėlinyje svečiai iš Utenos sumažino skirtumą iki minimumo, tačiau tritaškiais atsakė Stipčevičius bei Aistis Pilauskas. Kelis svarbius dvitaškius pataikė penktadienį „Perlo“ gretose sužibėjęs Tubutis, po kurio keturių paeiliui pelnytų taškų „Rytas“ buvo priekyje 82:78.

Prasidėjus paskutinei minutei Stipčevičius pataikė tolimą metimą, varžovai atsakė tuo pačiu, o likus devynioms sekundėms rezultatas švieslentėje degė 85:83 „Ryto“ naudai. Tuomet prie baudų metimo linijos stojo Pilauskas, kuris prametė abu baudų metimus, tačiau „Juventus“ tolimas metimas skriejo pro šalį ir vilniečiai šventė pergalę.

Šioms rungtynėms buvo registruoti ir „Perle“ rungtyniaujantys Tadas Vaičiūnas, Simas Jarumbauskas, Erikas Jermolajevas bei Tubutis. Ant parketo pasirodė Jarumbauskas ir Tubutis, o pasižymėti spėjo tik pastarasis, pelnęs 4 taškus.

„Rytas“: Evaldas Kairys 20 (9/9 met., 6 atk. kam.), Dominiąue'as Suttonas ir Rokas Stipčevičius (6 rez. perd.) po 17, D.J. Seeley 13 (6 atk. kam.), Deividas Sirvydis 9.

„Juventus“: Karolis Guščikas 25, Aleksandras Zakharovas 16.