„Šiauliai“ antrą kartą patiesė „Lietkabelį“ ir iškopė į BBL pusfinalį

Panevėžio „Lietkabelio“ klubui peržengti Baltijos krepšinio lygos (BBL) ketvirtfinalio barjero nepavyko. Gintaro Kadžiulio auklėtiniai atsakomajame mače namuose 66:78 (16:17, 18:9, 14:27, 18:25) nusileido „Šiauliams“ ir baigė pasirodymą turnyre.

Pirmasis tarpusavio mačas praėjusią savaitę taip pat baigėsi „Šiaulių“ pergale – 101:83. Pusfinalyje titulą ginančių Gedimino Petrausko auklėtinių lauks Utenos „Juventus“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ poros laimėtojas.

„Lietkabelio“ šioje dvikovoje vertėsi be traumą patyrusio įžaidėjo Jakovo Vladovičiaus.

Pirmajame kėlinyje nė vienai komandai apčiuopiamo pranašumo įgyti nepavyko. Dažniau priekyje buvo „Lietkabelis“, bet po pirmųjų dešimties žaidimo minučių nežymiai priekyje buvo „Šiauliai“ – 17:16.

Antrajame ketvirtyje prabėgus 4 minutėms svečiai dar pirmavo 24:22, bet „Lietkabelis“ laimėjo atkarpą 12:0 ir susikrovė dviženklį pranašumą – 34:24. Per likusį laiką taškus pelnė tik šiauliečiai, todėl įpusėjus mačui šeimininkai turėjo 8 taškų persvarą – 34:26.Po didžiosios pertraukos „Šiauliai“ neleido panevėžiečiams toliau bėgti į priekį ir po atkarpos 7:0 išlygino rezultatą – 46:46. Nors Dainius Šalenga atsakė dvitaškiu (48:46), bet per likusias 3 minutes panevėžiečiai taškų nepelnė ir tuo pasinaudoję šiauliečiai išsiveržė į priekį – 53:48.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus 5 minutes „Šiauliai“ įgijo rekordinį pranašumą (68:60), bet „Lietkabelis“ kilo į lemiamą šturmą ir priartėjo – 64:68. Vis dėlto šiauliečiai surengė kelias sėkmingas atakas ir susigrąžino saugesnę persvarą, kurios per likusias 2 minutes iš savo rankų nebepaleido.

„Lietkabelis“: E.Žabas 15, J.Žuža 14, D.Šalenga 12, I.Neliubovas 9 (5 atk. kam.), N.Dahlmanas 8 (8 atk. kam.).

„Šiauliai“: R.Giedraitis 15, G.Leonavičius 13, J.Jucikas ir J.Allenas (9 atk. kam.) po 11, R.Alijevas 10 (5 rez. perd.).