Svarbiausius taškus rinkęs D. Gailius padėjo „Neptūnui“ laimėti Kėdainiuose

Dramatišką pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pasiekė Klaipėdos „Neptūnas“ (4-5), kuris svečiuose 71:67 (15:21, 18:16, 23:17, 15:13) palaužė Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (3-6).

„Betsafe-LKL“ čempionate klaipėdiečiai laimi ketvirtą mačą per penkis pastaruosius bandymus.

Po gana lygaus pirmojo kėlinio kėdainiškiai turėjo pranašumą (21:15), o vienu iš lyderių buvęs Paulius Petrilevičius didino atotrūkį dar labiau – 23:15. Matas Jogėla ir Deividas Gailius greitai ėmė stabdyti varžovus, o po Oskaro Pleikio metimo „Neptūnas“ atsiliko tik 23:26. Vis tik perlaužti mačo klaipėdiečiams nepavyko ir šeimininkai vėl didino pranašumą – 33:25.

8:0 – tokį spurtą galiausiai surengė „Neptūnas“, įvedęs lygybę, tad tai žadėjo, jog po pertraukos intriga irgi liks maksimali.

Komandos keitėsi tolimais metimais, o galiausiai Žygimantas Janavičius išvedė į priekį svečių ekipą. Po trijų ketvirčių pirmaujančių pozicijoje buvo būtent Klaipėdos vyrai – 56:54. Kol Austino Wiley bandymai pataikyti baudas buvo prasti (1 iš 4), P.Petrilevičiaus ranka nedrebėjo, o A.Žagaras pridėjo dar du taškus Kėdainių ekipai – 64:63.

Likus mažiau nei 2 min. D.Gailius smeigė tritaškį su pražanga, tad prie pergalės artėjo svečiai. Ž.Janavičius užsidirbo pražangą puolime, o kol M.Jogėla realizavo vieną baudą, Bradley Davisonas šovė iš toli – 67:68. Liko 9 sek., D.Gailius pridėjo baudos metimą, o šeimininkai atakos neišnaudojo. Pergalę „Neptūnui“ galiausiai tvirtino D.Gailiaus baudos – 71:67.

„Neptūnui“ lemtingus taškus rinkęs D.Gailius per 21 minutę pelnė 17 taškų. Jo pagalbininku tapo Nojus Mineikis (14 tšk., 4/6 trit.), žaidęs vieną geresnių sezono mačų.

Kėdainių ekipoje fiksuotas vienas dvigubas dublis – jį rinko P.Petrilevičius (16 tšk., 11 atk. kam.).

„Nevėžis-Optibet“: Paulius Petrilevičius 16 (11 atk. kam.), Artūras Žagaras 13, Bradley Davisonas 12, Danielius Lavrinovičius 8, Justinas Marcinkevičius 7, Timas Lambrechtas 6 (10 atk. kam.).

„Neptūnas“: Deividas Gailius 17, Nojus Mineikis 14 (4/6 trit.), Matas Jogėla 12 (7 atk. kam.), Žygimantas Janavičius 8 (4 rez. perd.).