Trejų rungtynių savaitę „Žalgiris“ užbaigė pergale prieš „Dzūkiją“

Trečias rungtynes per penkias dienas žaidę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo jau keturioliktą pergalę „Betsafe–LKL“ pirmenybėse. Šeštadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai susitvarkė su Alytaus „Dzūkijos“ pasipriešinimu ir laimėjo mačą 72:60 (20:15, 14:14, 16:13, 22:18).

Taškų sąskaitą rungtynėse atidarė Brandonas Daviesas, sulaukęs perdavimo iš Kevino Pangoso. Baudų metimus pridėjus Axeliui Toupane ir firminį metimą iš vidutinio nuotolio pataikius Pauliui Jankūnui, „Žalgiris“ pirmavo 7:2. Svečiai įsišaudė iš tolimos distancijos, tad dar šešių P.Jankūno taškų neužteko išlaikyti persvarai ir „Dzūkija“ išsiveržė į priekį 13:15. Po Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlės svečiai per likusias 3 pirmojo kėlinio minutes taškų nebepelnė, kitoje aikštės pusėje Antanas Kavaliauskas surinko 4, po krepšiu prasiveržė Paulius Valinskas, o Vasilije Micičius bloku užbaigė ketvirtį – 20:15.

Antrajame ketvirtyje žalgiriečiai lėtokai rinko taškus. Prie pirmųjų keturių rezultatyvių „Žalgirio“ atakų tiesiogiai prisidėjo V.Micičius. Iš pradžių jis pats pelnė 4 taškus, o po to atliko gražius perdavimus B.Davieso dėjimui ir Aarono White‘o tolimam šūviui – 29:25. Per likusias 5 antrojo kėlinio minutes kauniečiai tepelnė 5 taškus, kai tritaškį smeigė Artūras Milaknis bei po baudos metimą įmetė Gytis Masiulis ir Edgaras Ulanovas – 34:29.

Po didžiosios pertraukos tritaškiais apsikeitė Alejandro Hernandezas ir K.Pangosas. Netrukus pastarasis pridėjo dvitaškį, o P.Jankūno bloko į priekį nuskubėjęs B.Daviesas dėjimu didino skirtumą iki 41:32. Ir toliau mače dominavo gynybiniai veiksmai, po kurių jau 7 kamuolį atkovojo B.Daviesas, kitoje aikštės pusėje dar kartą dėjimu drebinęs varžovų krepšį. Tarp A.White‘o ir P.Valinsko baudų metimų įsiterpė A.Milaknio prasiveržimas, o trečiąjį kėlinį tritaškiu su sirena užbaigė P.Valinskas – 50:42.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje žalgiriečių puolimas pagaliau veikė sklandžiai. A.Kavaliauskas pelnė 4 taškus, po gražios verpstės 10-ąjį tašką rinko P.Jankūnas, o A.Toupane per keliolika sekundžių pasižymėjo metimu su varžovo pražanga ir po atkovoto kamuolio puolime – įspūdingu dėjimu (60:51). Po „Dzūkijos“ minutės pertraukėlės kauniečiai kiek stabtelėjo, bet P.Jankūno pastebėtas A.Kavaliauskas ir prasiveržęs po krepšiu V.Micičius išlaikė apčiuopiamą persvarą šeimininkų pusėje – 64:53. Rungtynėms artėjant į pabaigą V.Micičius pataikė ir iš toli, o gražiausią mačo epizodą sukūrė kamuolį A.White‘o dėjimui pakabinęs K.Pangosas. Paskutinius taškus nuo baudų metimo linijos susirinko G.Masiulis ir žalgiriečiai šventė pergalę 72:60.

„Žalgiris“: A.Kavaliauskas 10, P.Jankūnas 10 (2 blk.), B.Daviesas 9 (9 atk. kam., 2 blk.), V.Micičius 9 (5 rez. perd., 2 blk.), A.White‘as 7 (7 atk. kam.), A.Toupane 6 (5 atk. kam.), P.Valinskas 6, A.Milaknis 5, K.Pangosas 5 (5 rez. perd., 2 per. kam.), G.Masiulis 3, E.Ulanovas 2, M.Arlauskas 0.

„Dzūkija“: P.Petrilevičius 13 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), K.Reinhardtas 10, A.Hernandezas 8 (7 atk. kam., 6 rez. perd.).

Šiame straipsnyje: ŽalgirisDzūkijaLKL