V. Garasto taurė: „Neptūnas“ privertė pasiduoti V. Chomičiaus auklėtinius

Klaipėdoje vykstančiame Vlado Garasto taurės vyrų krepšinio turnyre trečiadienį antrąją pergalę iškovojo Klaipėdos "Neptūnas". Uostamiesčio komanda 101:87 (28:22, 28:14, 22:29, 23:22)  nugalėjo Dnepropetrovsko "Dnipro" (Ukraina) ekipą, kurią treniruoja Valdemaras Chomičius.

"Dnipro" komandai neatstovauja nė vienas legionierius.

Pirmajame kėlinyje sėkmingiau žaidė klaipėdiečiai. 9 min. jie turėjo 8 taškų persvarą (23:15), o 10 min. po Deivido Gailiaus tritaškio uostamiesčio krepšininkų persvara tapo dviženklė - 28:18. Pirmojo kėlinio pabaigoje Aleksandras Mišula "Dnipro" atsilikimą sumažino iki 6 taškų - 28:22.

Pirmajame kėlinyje "Neptūnui" daugiausia taškų (8) pelnė Martynas Mažeika, 6 pridėjo Mindaugas Girdžiūnas.

Antrajame kėlinyje aikštėje visiškai dominavo Klaipėdos krepšininkai, kurie vis didino persvarą. 15 min. po D.Gailiaus dėjimo iš viršaus "Neptūnas" įgijo 13 taškų pranašumą - 39:26.

16 min. po Valdo Vasyliaus tolimo šūvio komandas skyrė jau 19 taškų - 47:28. 19 min. skirtumas dar labiau išaugo - 52:30. 20 min. aikštės šeimininkai po M.Mažeikos metimo persvarą buvo padidinę iki 23 taškų (56:33).

Prieš pat pertrauką "Dnipro" pataikė iš toli ir komandos išėjo ilsėtis "Neptūnui" pirmaujant 56:36.

Po pertraukos svečiai iš Ukrainos pademonstravo charakterį, žaidė itin rezultatyviai ir mažino atsilikimą. 27 min. ekipas skyrė tik 12 taškų - 67:55.

28 min. Simas Galdikas klaipėdiečių persvarą padidino iki 17 taškų (72:55), bet po minutės "Dnipro" atsilikinėjo tik 72:60.

Trečiojo kėlinio pabaigoje technine pražanga buvo nubaustas "Dnipro" strategas V.Chomičius. Paskutinę trečiojo kėlinio sekundę tritaškį pataikė Donatas Zavackas - 78:65.

Ketvirtojo kėlinio viduryje svečiai iš Ukrainos buvo gerokai priartėję - 85:77, 87:79, tačiau pergalę šventė "Neptūnas" - 101:87.

Rezultatyviausi

"Neptūnas": Martynas Mažeika 18, Simas Galdikas 16,  Deividas Gailius ir Donatas Zavackas po 14

"Dnipro": Aleksandras Mišula 19, Vladimiras Ševčenka 16, Vladislavas Koreniukas 14.