V. Garasto taurė: „Žalgiris“ įveikė „Neptūną“ ir pusfinalyje kovos su „Lietuvos rytu“

Vlado Garasto taurės turnyre Klaipėdoje ketvirtadienį susitiko iki tol po dvi pergales jau iškovojusios Klaipėdos "Neptūno" ir Kauno "Žalgirio" komandos. Pergalę rezultatu 75:68 (27:10, 16:19, 17:18, 15:21) šventė žalgiriečiai.

Jie A grupėje užėmė pirmąją vietą ir šeštadienį pusfinalyje žais su Vilniaus "Lietuvos rytu". Klaipėdiečiai šeštadienį rungtyniaus su Maskvos srities "Chimki" komanda.

Mačą kur kas sėkmingiaus pradėjo "Žalgiris". Po Jameso Andersono ir Tomo Dimšos tolimų metimų LKL čempionai išsiveržė į priekį - 6:0. Netrukus kauniečiai įgijo dviženklę persvarą - 14:3.

"Neptūnui" nesisekė ne tik atakuoti, bet ir apsiginti nuo žalgiriečių atakų, tad po pirmojo kėlinio Gintaro Krapiko auklėtiniai įgijo net 17 taškų persvarą - 27:10.

Antrajame kėlinyje Kauno krepšininkai buvo įgiję net 21 taško persvarą (38:17), tačiau uostamiesčio komanda nenuleido rankų ir prieš pertrauką sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 14 taškų - 43:29.

Trečiasis kėlinys vyko permainingai. Po J.Andersono tritaškio kauniečiai pirmavo 17 taškų persvara - 48:31. Tačiau uostamiesčio komanda sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 12 taškų - 48:36.

Vėliau sėkmingiau žaidė G.Krapiko auklėtiniai. Po Artūro Milaknio tritaškio jie nutolo - 57:36. Vis dėlto trečio kėlinio pabaigoje klaipėdiečiai gerokai sumažino atsilikimą. Po trijų kėlinių LKL čempionai turėjo 13 taškų persvarą - 60:47.

33 min. "Žalgiris" pirmavo 69:51. Ketvirtojo kėlinio viduryje Deividas Gailius dėjimu iš viršaus "Neptūno" atsilikimą sumažino iki 16 taškų - 69:53.

36 min. kauniečiai turėjo 13 taškų persvarą - 71:58. Tačiau iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 2 min. komandas skyrė tik 8 taškai - 72:64. Vis dėlto "Neptūnas" stebuklo nesukūrė ir pergalę rezultatu 75:68 šventė žalgiriečiai.