„Žalgirio“ krepšininkai patiesė Eurolygos favoritus

Vyrų krepšinio klubų Eurolygos varžybų priešpaskutinio - 29-ojo - turo rungtynėse ketvirtadienį Kauno „Žalgirio“ komanda savo aikštėje 85:73 (23:18, 25:24, 16:18, 21:13) nugalėjo absoliutų šio sezono lyderį Maskvos CSKA (Rusija) klubą.

Pirmuosius 4 taškus šiose rungtynėse pelnė svečiai, bet rezultatyviai žaidę žalgiriečiai pirmajame kėlinyje įgijo 7 taškų pranašumą (23:16). 15-ąją min. Kauno klubas pirmavo 37:29, bet svečiai pataikė du tritaškius iš eilės ir priartėjo iki 3 taškų (40:37). Prieš didžiąją pertrauką šeimininkai turėjo 6 taškų persvarą (48:42).

Trečiojo kėlinio pradžioje CSKA sumažino „Žalgirio“ persvarą iki 2 taškų (49:51), o po Nando de Colo metimo svečiai išsiveržė į priekį 57:56. Visgi tuomet aistringai sirgalių palaikomi žalgiriečiai ėmė dominuoti aikštėje. Ketvirtajame kėlinyje įsibėgėję kauniečiai įgijo net 18 taškų pranašumą (82:64) ir iškovojo vieną įspūdingiausių sezono pergalių.

„Žalgiriui“ 17 taškų pelnė Brandonas Daviesas, 15 - Kevinas Pangosas (11 rez. perd.), 13 -Paulius Jankūnas, 11 - Antanas Kavaliauskas, 9 - Beno Udrihas, 6 - Vasilije Micičius, po 5 - Edgaras Ulanovas bei Artūras Milaknis, 4 - Aaronas White'as.

Maskvos komandoje N. de Colo surinko 18 taškų, Kyle'as Hinesas - 12.

Kauno ekipos žaidėjai atliko 19 rezultatyvių perdavimų, o CSKA - 11.

„Žalgiris“ (17 pergalių/12 pralaimėjimų) turnyro lentelėje pakilo į šeštąją poziciją, o CSKA (23/6) jau anksčiau užsitikrino pirmąją vietą reguliariajame sezone.

Rungtynes „Žalgirio“ arenoje stebėjo 15 525 žiūrovai.

Žalgiriečiai pirmajame rate išvykoje pralaimėjo CSKA ekipai po atkaklios kovos 91:94.

Paskutines reguliariojo sezono rungtynes „Žalgiris“ žais balandžio 6 dieną svečiuose su Pirėjo „Olympiacos“ (Graikija) klubu.