„Žalgirio“ pergalė Alytuje vainikuota R. Javtoko tritaškiu

Trečiąją pergalę iš eilės ir 25-ąją šį sezoną „Tete-a-Tete Casino-LKL“ pirmenybėse iškovojo Kauno „Žalgirio“ (25-3) krepšininkai.

Jie varžovų aikštėje 79:64 (9:21, 32:10, 20:14, 18:19)įveikė Alytaus „Dzūkiją“ (7-21) ir oponentus palaužė ketvirtąjį kartą šį sezoną.

Rungtynių pradžioje „Žalgiris“ paleido alytiškius į priekį – jie pirmajame kėlinyje du kartus sugebėjo įgyti 14 taškų persvarą (19:5, 21:7), o po pirmojo kėlinio „Dzūkija“ pirmavo dviženkliu skirtumu 21:9.

Antrajame kėlinyje sužaidus puspenktos minutės Andrejaus Urlepo auklėtiniai dar buvo priekyje 29:20, tačiau tuomet įkrito į duobę. „Žalgiris“ 4 min. ir 13 sekundžių atkarpą laimėjo net 21:2 ir ilsėtis į rūbinę išėjo pirmaudami 41:31.

Trečiajame ketvirtyje „Dzūkija“ penkias minutes iš žaidimo nepataikė nė vieno metimo, o tuo pasinaudoję žalgiriečiai laimėjo atkarpą 13:1 ir įgijo 22 taškų persvarą (54:32).

Rungtynių pabaigoje „Žalgiris“ išlaikė įtikinamą pergalę, tad galėjo imtis ir netradicinių sprendimų. Vienas tokių įvyko iki mačo pabaigos likus 23 sekundėms, kuomet Robertas Javtokas smeigė tritaškį. Tai buvo trečiasis vidurio puolėjas tolimas metimas šį sezoną, o prieš tai abu tritaškiai buvo taip pat pataikyti Alytuje. Šį sezoną vidurio puolėjas LKL pataikė 3 tritaškius iš 6.

Šiose rungtynėse „Dzūkija“ suklydo 23 kartus ir užfiksavo komandos sezono antirekordą. Prieš tai Andrejaus Urlepo auklėtiniai daugiausiai buvo praradę 22 kamuolius.

„Dzūkija“: Karolis Guščikas 15 (8 atk. kam.), Paulius Morkeliūnas 12 (2/3 trit.), Julius Kazakauskas (6 atk. kam.) ir Jamesas Gavinas po 9, Gediminas Navickas 8.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 13 (5/7 dvit.), Kevinas Pangosas 12, Robertas Javtokas 9 (1/1 trit.), Paulius Jankūnas (9 atk. kam.) ir Brockas Motumas po 8.