Namų sienos tarsi užkeiktos: „Žalgiris“ pralaimėjo ir „Chimki“ ekipai

Vyrų krepšinio klubų Eurolygos devintojo turo rungtynėse penktadienį Kauno „Žalgiris“ savo žiūrovų akivaizdoje 83:84 (26:19, 13:18, 18:21, 26:26) pralaimėjo Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) ekipai.

Žalgiriečiai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir rezultatyviai žaisdami puolime pirmajame kėlinyje įgijo 8 taškų pranašumą (18:10). Taikliai nuo baudų metimo linijos atakavę „Žalgirio“ krepšininkai antrajame kėlinyje turėjo dviženklę persvarą (33:23). Tiesa, prieš didžiąją pertrauką šeimininkų pranašumas siekė jau tik du taškus (39:37).

Trečiajame kėlinyje iniciatyvą savo rankose turėjo svečiai, kurie ne tik išsiveržė į priekį, bet ir įgijo 6 taškų persvarą (52:46 ir 58:52). Prieš lemiamą ketvirtį žalgiriečiai sušvelnino atsilikimą iki minimumo (57:58).

Ketvirtojo kėlinio viduryje po taiklių tolimų metimų „Chimki“ klubas nutolo 7 taškais (70:63). Likus žaisti mažiau nei 2 min., po Artūro Milaknio tritaškio „Žalgiris“ priartėjo iki 2 taškų (74:76), bet tuomet sudėtingą tolimą metimą pataikė ir „Chimki“ žvaigždė Aleksejus Švedas. Brandonas Daviesas baudų metimais vėl aptirpdė svečių persvarą iki 2 taškų (78:80). Po baudų metimų maratono „Chimki“ pirmavo 84:81, o „Žalgirio“ atakai liko mažiau nei 6 sek. Po gražios atakos A. Milaknis turėjo progą laisvas atakuoti nuo trijų taškų zonos, bet metimas skriejo pro šalį.

„Žalgiriui“ 23 taškus pelnė B. Daviesas (baudos 15/18, 13 atk. kam.), 13 - Marius Grigonis, po 12 - Nate'as Woltersas ir Aaronas White'as (9 atk. kam.), po 6 - Edgaras Ulanovas bei Antanas Kavaliauskas, 5 - Derrickas Waltonas, 3 - A. Milaknis, 2 - Laurynsa Birutis, 1 - Leo Westermannas.

„Chimki“ ekipoje 25 taškus surinko Aleksejus Švedas, 20 - Jordanas Mickey'is, 13 - Stefanas Markovičius.

Kauno ekipa šiame mače 35 baudų metimus iš 44 (80 proc.), bet suklydo net 20 kartų („Chimki“ - 12).

Rungtynes „Žalgirio“ arenoje stebėjo 14 537 žiūrovai. Kaune žalgiriečiai pralaimėjo visus penkis žaistus mačus.

„Žalgiris“ (3 pergalės/6 pralaimėjimai) turnyro lentelėje užima dešimtąją vietą, o „Chimki“ (3/6) - 11-ąją.

Kitas rungtynes Kauno komanda žais lapkričio 29 dieną namuose su Milano „AX Armani Exchange“ (Italija) ekipa, kuriai atstovauja Artūras Gudaitis ir Mindaugas Kuzminskas.