„Žalgiris“ Eurolygoje patiesė Graikijos superklubą ir nutraukė nesėkmių seriją

Vyrų krepšinio klubų Eurolygos 19-ojo turo rungtynėse penktadienį Lietuvos čempionas Kauno „Žalgiris“ savo žiūrovų akivaizdoje 82:69 (13:19, 20:18, 19:14, 30:18) nugalėjo Atėnų „Panathinaikos Opap“ (Graikija) ekipą su Luku Lekavičiumi.

Žalgiriečiai tuo pačiu nutraukė keturių iš eilės pralaimėjimų seriją.

Susitikimą geriau pradėjo svečiai, kurie pirmojo kėlinio pabaigoje pirmavo 17:8. Antrajame kėlinyje „Panathinaikos Opap“ įgijo dviženklį pranašumą (26:16), bet tuomet „Žalgiris“ laimėjo atkarpą 11:0 ir išsiveržė į priekį 27:26. Paskutines antrojo kėlinio minutes sėkmingiau sužaidė svečiai, kurie įpusėjus rungtynėms pirmavo 37:33.

„Žalgiris“ turėjo iniciatyvą trečiojo kėlinio viduryje, kuomet įgijo 8 taškų persvarą (47:39). Visgi varžovai prieš lemiamą ketvirtį sumažino savo atsilikimą iki minimumo (51:52).

Ketvirtajame kėlinyje po Nate'o Wolterso tritaškio „Žalgiris“ pirmavo 59:51. Likus žaisti kiek daugiau nei 2 min. įsisiautėjęs „Žalgiris“ įgijo 15 taškų pranašumą (76:61) ir mačo nugalėtojas tapo aiškus.

Kauno ekipai 15 taškų pelnė Aaronas White'as, 13 - Marius Grigonis, po 10 - Brandonas Daviesas ir Nate'as Woltersas, 9 - Paulius Jankūnas, 8 - Derrickas Waltonas, 7 - Edgaras Ulanovas, 5 - Thomasas Walkupas, 4 - Deonas Thompsonas.

Atėnų klube 14 taškų surinko Deshaunas Thomasas, po 11 - Nickas Calathesas ir Seanas Kilpatrickas. L. Lekavičius per 9 min. pelnė 3 taškus ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

„Žalgiris“ (8 pergalės/11 pralaimėjimų) turnyro lentelėje užima 11-ąją vietą, o Atėnų ekipa (8/11) yra 12-as.

Pirmajame rate žalgiriečiai svečiuose nugalėjo Atėnų klubą po pratęsimo 87:83.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais sausio 24 dieną išvykoje su Mindaugo Kuzminsko ir Artūro Gudaičio atstovaujama Milano „AX Armani Exchange“ (Italija) komanda.