Klaipėdiečiai taiko pažangiausius gydymo būdus

 • Teksto dydis:

Šiuolaikinio ligoninės gydytojo darbas neįsivaizduojamas be nuolatinio domėjimosi naujausiais medicinos mokslo pasiekimais, efektyviausių gydymo metodų įsisavinimo ir taikymo savo praktikoje.

Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) Pilvo ir endokrininės chirurgijos klinikos gydytojai ir slaugytojai kasmet dalyvauja daugiau kaip dešimtyje įvairių konferencijų Europoje ir kitose šalyse. Paprastai konferencijos trunka savaitę ar ilgiau. Jų metu vyksta paskaitos, demonstruojama video medžiaga, kaip atliekamos operacijos, pristatomi naujausi moksliniai tyrimai. Taip perimama pažangiausių pasaulio gydymo įstaigų patirtis ir grįžus pradedama taikyti Klaipėdoje.

Operacijos be didesnių pjūvių

KUL abdominalinės chirurgijos gydytojai dr. D. Šimčikas ir A.Tamošiūnas bei operacinės slaugytoja A.Stalnionytė stažavosi Belgijoje, Briuselio St. Pierre universitetinėje klinikoje. Jų perimta Belgijos kolegų patirtis ir KUL sukaupta transanalinių endoskopinių operacijų (TEO) patirtis padėjo KUL koloproktologams, vadovaujamiems klinikos vadovo doc. dr. P. Žeromsko, tiesiosios žarnos auglių operacijas pakylėti į naują lygį. Ligoninėje pradėtos atlikti tiesiosios žarnos pašalinimo per išangę operacijos (angl. TATME – TransAnal Total Mesorectal Excision).

Minimali invazija per natūralias angas

„Lietuvoje iki šiol kelios tokio pobūdžio operacijos yra atliktos tik Vilniaus universiteto ligoninėje Santaros klinikose. Pats metodas dar visai naujas – aprašytas 2010 metais – tačiau sparčiai populiarėjantis pasaulyje ir, preliminariais duomenimis, jau spėjęs įrodyti savo pranašumą prieš įprastines laparoskopines operacijas apatinės tiesiosios žarnos dalies auglių atvejais“, – sako KUL Pilvo ir endokrininės chirurgijos klinikos vadovas doc. dr. P. Žeromskas. Jo teigimu, yra pasiūlyta įvairių variacijų, tačiau populiariausias – kombinuotas laparoskopinis-transanalinis būdas, kuomet tiesioji žarna su augliu išdalinama specialios aparatūros pagalba per išeinamąją angą, o aukščiau esanti storosios žarnos dalis išdalinama laparoskopu. Šalinama žarnos dalis ištraukiama per išangę, todėl nereikia didesnių pjūvių priekinėje pilvo sienoje. Lyginant su įprastine laparoskopine operacija apatinės tiesiosios žarnos auglio atveju, tiesiosios žarnos pašalinimas per išangę turi daug privalumų.

Aiškiai matomas apatinis auglio kraštas, todėl ženkliai sumažėja rizika, kad žarnos rezekcija bus neradikali (t.y. kad dalis auglio bus palikta).

Įprastų laparoskopinių operacijų metu siauras dubuo (ypač vyrams bei turintiems antsvorio pacientams) apsunkina mechaninio siuvimo aparato uždėjimą žemiau auglio. Operuojant iš apačios, tokios problemos nėra.

Siauras dubuo taip pat pablogina onkologinius laparoskopinių operacijų rezultatus. Pasaulinė statistika rodo, kad apie trečdaliu atvejų operuojant laparoskopiškai apatinės tiesiosios žarnos dalies auglius, dalis tiesiosios žarnos pasaito paliekama, kas padidina recidyvo tikimybę. TATME pagerina operavimo kokybę ir onkologinius rezultatus.

Geriau matomi ir išsaugomi dubens nervai leidžia pasiekti geresnius funkcinius rezultatus.

Specializacija ir geriausia pasaulinė patirtis

KUL Pilvo ir endokrininės chirurgijos klinikoje per metus gydoma daugiau kaip 4 tūkstančiai pacientų, atliekama tiek sudėtingų pilvo organų operacijų jog pagal Lietuvos ir tarptautinius standartus ši klinika atitinka labai intensyviai dirbančio universitetinio lygio chirurgijos centro reikalavimus. Klinikos vadovas džiaugiasi, kad gydytojai turi galimybę grupelėmis po 3-5 žmones specializuotis tam tikroje srityje. Vieni atlieka kepenų, kiti skrandžio ar storosios žarnos operacijas. Pagal savo specializaciją jie dalyvauja ir mokymuose. Visa tai leidžia gerinti ligonių gydymo rezultatus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pritariu

Pritariu portretas
Priėmimo skyriaus darbo efektyvumas lygus nuliui. Manau, reiktų skirti dėmesio ne tik chirurgų kvalifikacijai, bet ir priėmimo darbuotojų kompetencijos kėlimui.

R

R portretas
Jiems gal negerai kažkas, priėmime žmonės alpsta, pagalbos reik laukt po 4 val,ten karceris o ne ligoninė

barbė

barbė portretas
šaunuoliai chirurgai- stengaisi[ apie kyšius, nekalbėsiu] bet žvilktelkit, kaip univesitetinėje ligoninėje ligoniai slaugomi, personalo trūksta, slaugučių iš viso nėra, palatos valomos šlykščiai, [ nėra valytojų] viena valytoja valo kelis skyrius, tualetai skyriuje tik 2. o ligonių 30 ir daugiau.viena sesutė[ senoviškai] dirba su 15- 17 liggonių, kokia gali būti darbo kokybė, dirbant tokiu krūviu? žmogus fiziškai nieko nespėja.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių