Respublikinė Klaipėdos ligoninė: diagnostika šalčiu ir naujovės alergiškiesiems

  • Teksto dydis:

Gydant specifine imunoterapija, organizmas po truputį „pripratinamas“ prie tam tikro alergeno, tad alerginiai požymiai išnyksta arba stipriai sumažėja. Šis gydymo metodas užkerta kelią kitų alergijų atsiradimui. Pats gydymas trunka 3-5 metus. Deja, kol kas jis nėra kompensuojamas.

Pasak gydytojos, imunoterapija dažniausiai taikoma tada, kai gydymas vaistais yra nepakankamai efektyvus, įprastinis gydymas sukelia nepageidaujamas reakcijas, neišvengiamas ilgalaikis kontaktas su alergenu. Sergant alergine sloga sumažinama astmos išsivystymo rizika.

Dienos stacionare galima atlikti maisto ir medikemanetinius provokacinius mėginius, prižiūrint gydytojui alergologui ir klinikiniui imunologui.

Alergiją sukelia vaistai

Pastaruoju metu daugėja medikamentinės alergijos atvejų. Ji sparčiai vejasi šiuo metu lyderio poziciją užimančias kvėpavimo takų alergijas: astmą, alergines slogas.

Pagal Pasaulinės sveikatos organizaciją, medikamentinė alergija – tai nepriklausantis nuo dozės, nenumatytas, kenksmingas ir nelauktas atsakas į patvirtintą žmonėms vaisto vartojimą. Tokias reakcijas gali sukelti bet kuris vaistas.

Medikamentinę alergiją gali išprovokuoti gausus įvairių vaistų vartojimas, dažnas to paties vaisto vartojimas. Sergančiųjų gretas didina ir žmonių polinkis užsiimti savigyda.

Nepageidaujama reakcija į vaistus gali kilti dėl vaisto perdozavimo, sąveikos su kitais vartojamais vaistais, lydinčios virusinės infekcijos, panašius simptomus gali sukelti tiesiog vaisto šalutiniai poveikiai.

Pasveriama nauda

Medikamentinė alergijos simptomai gali pasireikšti greitai: per pirmas šešias valandas nuo išgertų vaistų dozės arba atsirasti po kelių dienų ar savaitės, vartojant tą patį vaistą.

Greito tipo alergiją išduoda dilgėlinė, tinimas, rinitas, bronchospazmai. Kartais vaistai gali iššaukti ir anafilaksinį šoką, kuris, nesuteikus skubios pagalbos, gali baigtis ir mirtimi. Lėto tipo reakcijoms būdingiausi simptomai yra įvairūs odos bėrimai.

Dėl įtariamos medikamentinės alergijos reikia kreiptis į gydytoją alergologą ir klinikinį imunologą, kuris sprendžia dėl tolimesnio ištyrimo eigos ir diagnozės patikslinimo. Galimas ištyrimas tik specializuotame centre su gydytojo alergologo ir klinikinio imunologo priežiūra.

Prieš tyrimą dėl medikamentinės alergijos visada pasveriama nauda ir žala, nes kiekvienas etapas gali išprovokuoti nepageidaujamą reakciją. Pradedama nuo mažiausiai rizikingo diagnostinio testo – odos dūrio ar odos aplikaciniai mėginiai. Kai šie mėginiai neigiami, atliekamas provokacinis mėginys: pradedamos gerti mažos alergeno dozės ir jos palaipsniui didinamos iki didžiausios leistinos.

“Galime drąsiai teigti, kad mūsų centras labiausiai išvystytas Vakarų Lietuvoje”, - džiaugėsi A.Ramonaitė, prieš kelis mėnesius grįžusi iš laimėtos stažuotės Ispanijoje.



NAUJAUSI KOMENTARAI

As

As portretas
Tokie jauni turi buti seime

:)

:) portretas
4 uogytės :)

Ita

Ita portretas
Na ir saunu,o tai vis i Vilniu
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių