Specialistai atskleidė, ar gaisrai Černobylio zonoje sukėlė pavojų lietuvių sveikatai

  • Teksto dydis:

Žiniasklaidoje pasirodė pranešimų apie gaisrus Ukrainoje Černobylio zonos miškuose, kurie Černobylio atominės elektrinės avarijos metu buvo užteršti radioaktyviosiomis medžiagomis.

Ukrainos valstybinė avarinių situacijų valdymo tarnyba paskelbė informaciją, kad sėkmingai užgesinta dauguma gaisro židinių Černobylio zonos miškuose.

Radiacinės saugos centras informuoja, kad remiantis Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, radiacinio monitoringo stočių tinklas jokio radiacinio fono pakitimo Lietuvoje neužfiksavo. Lietuvos Respublikos teritorijoje nuolat veikia Aplinkos apsaugos agentūros valdoma Radiacinio monitoringo ir ankstyvojo perspėjimo sistema. Šios sistemos stotys, išdėstytos visoje teritorijoje, matuoja gama dozės galią, rašoma pranešime spaudai.

Duomenų kitimą gali stebėti bet kuris gyventojas, Radiacinės saugos centro interneto svetainėje pasirinkęs aktyvią nuorodą „Radiacinis fonas Lietuvoje“. Apie bet kokius radiacinio fono pakitimus Lietuvoje gyventojai bus informuojami papildomai.

Radiacinės saugos centras atkreipia dėmesį, kad net, jei gaisro pelenai su radioaktyviosiomis dalelėmis (nedideliu kiekiu radioaktyviojo Cs-137) ir pasiektų Lietuvos teritoriją, pavojaus žmonių sveikatai nebūtų, jodo profilaktikos taikyti nereikia, nes pelenų sudėtyje nėra radioaktyviojo jodo. Remiantis 2002 m. vykusių gaisrų Briansko srityje patirtimi, radionuklidų lygiai dūmuose, pasiekusiuose kaimyninių šalių teritorijas, buvo labai žemi ir neturėjo įtakos gyventojų sveikatai. Tą patį parodė ir 2015 m. bei 2016 m. Černobylio miškuose vykusių gaisrų patirtis.

Kilus klausimų dėl radiacinės saugos ar situacijos Ukrainoje, galima kreiptis į Radiacinės saugos centrą Tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rsc@rsc.lt, arba susipažinti su informacija mūsų interneto svetainėje www.rsc.lt.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių