Specialistė įspėja: negydomas pėdų grybelis gali sukelti rimtą infekciją

  • Teksto dydis:

Pėdų ir nagų grybelis – nemaloni liga, kuria dažniausiai užsikrečiama viešose, dažnai basų žmonių lankomose vietose, pavyzdžiui baseinuose ar pirtyse. Pasak sveikatos specialistų, didesnę tikimybę užsikrėsti grybeliu turi tie, kurie ilgą laiką gydėsi antibiotikais, turi antsvorio, dirba fizinį darbą ir dėl to daug prakaituoja, taip pat moterys, vartojančios kontracepcines tabletes.

Farmacininkė Regina Molotkova sako, kad dėl grybelinės infekcijos reikėtų susirūpinti jau tada, kai pradeda pleiskanoti pėdų oda, tarpupirščiuose atsiranda įtrūkimai, pūslelės, paraudimai, pasikeičia nagų spalvai – visa tai gali būti pirmieji grybelinės ligos simptomai.

„Grybelinė odos infekcija dažnai sukelia stiprų niežulį, kartais deginimo jausmą. Ant nagų atsiranda baltų taškelių, jie pagelsta, paruduoja arba atsiranda kita neįprasta spalva. Jeigu grybelinės infekcijos negydysite, ji gali sukelti ir kitas rimtas ligas, tokias kaip alergija, dilgėlinė ar egzema, todėl patariama nedelsti ir kuo skubiau pradėti gydymą“, – teigia vaistininkė.

Pradžia – tarpupirščiuose

R. Molotkovos teigimu, grybelinė infekcija pirmiausia pažeidžia ketvirtą, penktą kojų tarpupirščius. Ten oda tampa drėgna, joje gali atsirasti pūslelių, žaizdų ar įtrūkimų. Tada liga pamažu apima ir visą pėdą bei jos kraštus. Formuojasi suragėjimai, atsiranda įtrūkimų, pro kuriuos gali plisti infekcija ir išsivystyti odos uždegimas.

Jeigu grybelinės infekcijos negydysite, ji gali sukelti ir kitas rimtas ligas.

„Iš padų liga plinta į kojų nagus, ypač į sutraumuotus, ir juos pažeidžia: dalis nago plokštelės tampa balzgana, praranda skaidrumą, ant jos atsiranda geltonų arba baltų dėmelių. Ligai įsisenėjus, kojų nagai pagelsta, sustorėja ir ima trupėti. Taip pat nagas gali nukristi ir tai gali būti skausminga“, – paaiškina moteris.

Farmacininkė primena, kad einant į viešas įstaigas, kuriose nedėvima batų – baseinus, pirtis, dušus – labai svarbu avėti šlepetes, po įvairių procedūrų sausai iššluostyti tarpupirščius ir naudoti dezinfekuojamąsias priemones. Taip pat svarbu atsiminti, kad grybeliu sergant vienam šeimos nariui, kitiems juo užsikrėsti tikimybė yra labai didelė. Kiekvienas šeimos narys turėtų turėti asmeninius higienos reikmenis.

Neleiskite ligai įsisenėti

Esant odos pažeidimams, pasak vaistininkės, labai svarbu pradėti gydymą iš karto, kol liga neįsisenėjo. Ji pataria naudoti specialų kremą nuo grybelio. Kremas padės ne tik panaikinti simptomus, bet ir ligą sukėlusią priežastį. Dėl tokio poveikio smarkiai sumažėja pėdų grybelio atsinaujinimo tikimybė.

„Jį naudoti reikėtų savaitę, vieną kartą per dieną ant sausos švarios odos. Tepti ne tik pažeistą vietą, bet ir abiejų kojų padus, tarpupirščius. Kremas netepa drabužių, greitai susigeria, neturi kvapo. Norint visiškai išsigydyti grybelį, būtina dezinfekuoti batus bei asmens higienos reikmenis“, – rekomenduoja R. Molotkova.

Jei problema tik paduose ir tarpupirščiuose, problemą sėkmingai galima gydyti patiems, pasitariant su farmacininku. Tačiau jei liga jau pažeidė ir kojų dangus, pasak vaistininkės, būtinas sisteminis gydymas, tokiu atveju svarbu kreiptis į gydytoją, kuris paskirs atitinkamus ligą gydančius vaistus.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Normalus

Normalus portretas
Dirbt reikejo, o tada laiku gyditis. O jei susirupini nagais kai jie jau krist pradeda, tai ne lazerio reikia, o atsakomybes jausmo. Pamaciau kad odele pradejo luptis, paskaiciau straipsni, ir begu i vaistine pirkt preparatu, o ne vaikstau pora metu kol kojos puti pradeda...

Taigi,

Taigi, portretas
gydytis reikia, gydytis galima... jei turi storą piniginę... pažiūrėkit, kiek kainuoja gydymas lazeriu, tai akys iššoks ant kaktos! Iš tiesų tai ši liga turėtų būti gydoma NEMOKAMAI, nes ji labai lengvai ir greit plinta, todėl reiktų ją iš viso likviduoti kaip kokius raupus. Net keista, kad narkomanams ir alkoholikams gydytis sudaromos visos sąlygos, nors jie tokie tapo patys, o štai grybelis nesulaukia tokio dėmesio nei iš valdžios, nei iš medikų pusės.

Brangieji

Brangieji portretas
Pabandykit pakliūti pas odos gydytoją, pamatysite kada gausite talonėlį. O už pinigus - tą pačią dieną. Lietuvoje gydymas nemokamas? Nemanau.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių