Tėvams nereikia galvoti, kur dėti sloguojančius vaikus: darželiai juos privalo priimt

  • Teksto dydis:

Nuo spalio 31 dienos įsigaliojo Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pakeistos higienos normos. Tėvams, kurie anksčiau sukdavo galvą, kur padėti sloguojančias ar kosinčias atžalas, dabar gali būti ramu: tokie mažyliai ir toliau gali eiti į priešmokyklinio ugdymo įstaigas. 

Nesergantys, tačiau kosintys bei sloguojantys vaikai nuo šiol privalės būti priimami į darželį, informavo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Sveikatos apsaugos ministras pasirašė įsakymą, kuriuo koreguojama higienos norma, numatanti, kokių sveikatos sutrikimų požymių turintys vaikai negali būti priimami į priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo įstaigas.

Iki šiol vaikas į darželį galėjo būti nepriimamas ir tokiais atvejais, jeigu jam pasireiškia alerginė sloga, parėjus iš lauko jam bėga nosis ar vaikas kelis kartus sukosėjo.

Ministerija pažymi, kad tokie požymiai, kaip išskyros iš nosies, kosulys nėra būdingas tik užkrečiamosioms ligoms – šie simptomai gali pasireikšti ir sergant neinfekcinėmis ligomis ar net sveikiems vaikams kaip natūrali fiziologinė reakcija, todėl iš higienos normos jie išbraukti.

Tokie požymiai, kaip išskyros iš nosies, kosulys nėra būdingas tik užkrečiamosioms ligoms.

Pasak ministerijos Sveikatos saugos skyriaus vyr. specialistės Giedrės Namajūnaitės, ministerija sulaukdavo nemažai tėvų skundų, kad vaikai į ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo grupes būdavo nepriimami net tuomet, kai jie nesirgdavo. Dėl to į SAM kreipėsi ir Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus tarnyba.

„Siekiant išvengti nepagrįsto vaiko teisės dalyvauti ugdyme ribojimo, inicijuotas higienos normos pakeitimas, kuriuo patikslinti užkrečiamųjų ligų ir kitų ūmių sveikatos sutrikimų požymiai, kurių turintys vaikai negali būti priimti pagal ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo programas“, – sakė G. Namajūnaitė.

Ministerija pabrėžė, kad higienos normos pakeitimas nereiškia, jog nuo šiol į darželį bus galima vesti sergantį vaiką.

„Pirmiausia, patys tėvai turi būti sąmoningi ir pasirūpinti savo vaiku tuomet, kai jam to išties reikia. Na, o jei vaikas karščiuoja, dūsta, skundžiasi skausmu, viduriuoja, vemia, turi nežinomos kilmės bėrimo elementų, utėlių ar glindų ir toliau negalės būti priimamas į priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo grupę“, – sakoma pranešime.

Pakeitimais mažinama ir administracinė našta medikams – nuo šiol tėvai po vaiko ligos nebeturės pristatyti medikų išrašytos pažymos, kuria pateisinamas vaiko neatvykimas į ugdymo instituciją.

Kadangi su šia pažyma siejamas mokesčio už ugdymo įstaigos lankymą nustatymas, su įstaigų steigėjais taip pat bus diskutuojama dėl galimybių kurti apmokėjimo už vaikų, ugdomų pagal ikimokyklinio ugdymo programas, išlaikymą sistemą, nereikalaujančią perteklinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo.

Su pakeistos higienos normomis galima susipažinti čia. 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Tėtis

Tėtis portretas
Kaip tiesiogines praktikos turintis tėvas galiu tvirtai pasakyti, kad kiekvieną kartą Atsiradus keliems pakosėjimams ar lengvai slogai Kiekvienas blaiviai mąstantis tėvas drąsiai ves vaiką į darželį. Nes jeigu bus kitaip jis turės labai retai lankytis savo darbo vietoje... atitinkamai jo pajamos bus kritinės. Ką gi, O jei šeimoje trys arba 5 vaikai kurie visi Ar dalis iš jų lanko darželį - tuomet to tėvo Ar mamos pajamos didžiąją metų dalį bus praktiškai nulinės. Galbūt kažkas ir iš suaugusių Atsiradus slogai neina į darbą? Atsibuskite, niekas tokiu atveju atleidimo nuo darbo neduos, O nustatys peršalimo požymių gydymą. Kaip daugiavaikės šeimos tėvas matau šiuose teisės aktų pakeitimuose didelį praktiškumą ir sveiko proto laimėjimą!

Medikė

Medikė portretas
Pritariu verygai. Nes logiškai mastant apie save ar mes neinam i darbą kai sloga ar kosulys? Manyčiai bilioteniu nepuolam imtis. Tik išlepeliai ir tinginiai gal taip ir daro. Tai tas pats ir su vaikais. Jiem darželis irgi kaip darbas. Tegul grūdinasi. Juo lab, kad tėveliai negali bilioteniu pastoviai prisiimt kai vaikui snarglis bega. Darbdaviai skersi žiūriu jie už tave turi dirbti arba tu turi dirbti už kažką. Kur palikt tą vaiką? Kai jau rimta bėda tai tada tik pateisinu bilioteni.

Šančiokas

Šančiokas portretas
Kuo daugiau vaikų apsikrės, tuo mažiau tėvams reiks dirbti. Prasidės nedarbingumai dėl sergančio vaiko priežiūros.
VISI KOMENTARAI 18

Galerijos

Daugiau straipsnių