Ekonomistas: Lietuva netenka pigios valstybės statuso

  • Teksto dydis:

Daugiau nei pusmetį augusios, prekių ir paslaugų kainos Lietuvoje gegužę pagaliau smuktelėjo žemyn. Fiksuota 0,1 proc. mėnesio defliacija. Ekonomistų teigimu, tai – sezoninių išpardavimų ir nuolaidų pradžia, bet viskas laikina. Vėliau prasidės brangimas – Lietuva visiems laikams netenka pigios valstybės statuso.

Gegužę tiek pigo daržovės, degalai, šilumos energija. Ligtol 9 mėnesius iš eilės – nuo pernai rugpjūčio – viskas brango.

Ekonomistai sako, fiksuotas mėnesio rezultatas  – simbolinis ir laikinas. Žiūrint į metinę statistiką, esą akivaizdu, kad kainos Lietuvoje kyla ir kils. Labiausiai – dėl brangstančių paslaugų. Šios dabar beveik 5 proc. brangesnės nei prieš metus. Kainų kavinėse, restoranuose, kitose maitinimo vietose augimas – dar didesnis – 9 proc. O Vilniuje dar ir viską galima padauginti kone iš dviejų.

„Kalbant bendrai apie kainų lygį, tai Lietuva, manau, jau visiems laikams išsivaduoja, jeigu taip galima sakyti, iš pigios valstybės statuso ir mums konkuruoti kainų lygiu, tarkime, su Britanija, su Vokietija, su ta pačia Lenkija bus vis sunkiau“, – kalba „Nordea“ Lietuvoje vyr. ekonomistas.

Plačiau apie tai – Irmos Janauskaitės reportaže.


Šiame straipsnyje: Lietuvaekonomikakainos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Vile

Vile portretas
O ko ten vaikscioti i tas kavines,restoranus ar kt.maitinimo istaigas? Kainos nesvietiskos,kuriam galui serti tuos amzinai alkanus restoranus,mokant uz pietus neadekvacias kainas? Buvom papietauti,sumokejom 80 euru (o tai butu apie 276 lt). Gal kas pasakys,kad nebereikia litais persiskaiciuoti,bet as manau kitaip,nes tik tada aisku iki kokio lygio iskilo kainos Lietuvoje. Apie atlyginimus net kalbeti neverta. Daugiau mano kojos nebus tokiose istaigose. Geriau jau uz tuos pinigus nuvaziuoti i ekskursija,ar nueiti i teatra,koncerta. Pavalgyti galima ir namuose.

Jule

Jule portretas
Gerai uždirbame,ko kainom nekilt?Bet ar visi?Ne tik išrinktieji...........
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių