„Grūstei“ – inspektorių kirtis

Parduotuvėje "Grūstė" dirbusios jaunos klaipėdietės vieša išpažintis sulaukė rimto atgarsio. Įsikišus Valstybinei darbo inspekcijai, paaiškėjo šiurpinanti tikrovė – žmonės čia dirba ir po 14 valandų per dieną. Tačiau bendrovės generalinis direktorius tikino, kad "valandos viso labo buvo žymimos ne toje darbo laiko apskaitos žiniaraščio eilutėje".

Gydėsi ligoninėje

Klaipėdoje esančios parduotuvės "Grūstė" pamainos vedėja nutarė nebetylėti po darbo vietoje įvykusio nelaimingo nutikimo.

Dienraštis jau rašė, kad keldama sunkias, apie 15 kg svorio, alaus dėžes jauna moteris pasitempė nugarą.

Jos tvirtinimu, pasiskundus parduotuvės direktorei ši nenorėjo kviesti greitosios pagalbos, o pasisiūlė nuvažiuoti į vaistinę ir nupirkti "Diclac".

Galiausiai gydytojus iškvietė į vietą atskubėjusi nukentėjusiosios mama. Atvykę medikai suleido vaistų ir nugabeno darbuotoją į ligoninę.

Kiek atsigavusi jauna moteris nusprendė apnuoginti "Grūstėje" vyraujančias negeroves. Nuo esą nežmoniškų, net penkiolikos darbo valandų per dieną iki nepakeliamo fizinio krūvio.

Jos žodžiais tariant, nors popieriuje buvo rašoma, kad pamainos vedėja dirba vienuolika valandų, tai yra nuo 9 iki 22 val., iš tiesų yra kiek kitaip.

Į parduotuvę mergina ateidavo 7.30 val. ir tik 22 val. uždarydavo kasą. Tada sėsdavo skaičiuoti pinigų ir darbą baigdavo maždaug 22.30 val.

Apklausė darbuotojus

Tąkart po incidento dienraščio žurnalistų kalbinta viena Klaipėdos parduotuvių "Grūstė" direktorių Arijanda Gricienė aiškino, kad įvyko spontaniškas nesusipratimas.

Jos žodžiais, jeigu žmogus jaučiasi blogai, vadovas tikrai nėra suinteresuotas specialiai nekviesti greitosios pagalbos, "galbūt pati darbuotoja nepasisakė, kad prastai jaučiasi, jeigu mama atėjo ir viską sureguliavo".

Esą į darbuotojų sveikatą bendrovė nežiūri pro pirštus, bet prasitarė, kad tiek vyrams, tiek moterims, jeigu jie yra sveiki, galioja tie patys prekių kilnojimo reikalavimai.

A.Gricienė žurnalistams neigė kalbas apie per ilgas darbo valandas.

Vis dėlto Valstybinė darbo inspekcija tvirtino priešingai.

Patikrinę aštuonias Klaipėdos regione esančias "Grūstės" parduotuves inspektoriai rado šiurkščių pažeidimų dėl netinkamai vedamos darbo laiko apskaitos.

"Nebuvo žymimi viršvalandžiai. Atidarant parduotuvę, pirmiausia reikia išjungti signalizaciją, todėl fiksuojamas atėjimo laikas. Jeigu oficialiai rašoma, kad darbuotoja pradeda dirbti, tarkime, nuo 9 val., iš tikrųjų ji ateina 7 val. Dėl nefiksuotų darbo valandų taikėme baudas aštuonių parduotuvių vadovams", – sakė Valstybinės darbo inspekcijos Klaipėdos teritorinio skyriaus vedėjas Vytautas Ročys.

Po straipsnio – skundai

Inspektorių kalbinti darbuotojai išsidavė dirbantys ir po keturiolika valandų.

"Tai yra šiurkštus pažeidimas, už jį Darbo kodekse numatyta sankcija nuo 150 iki 1 450 eurų. Parduotuvių vadovai tai pripažino, todėl įpareigojome juos per atitinkamą laiką išspręsti problemą", – tvirtino V.Ročys.

Esą įstatymai netrukdo dirbti viršvalandžių arba organizuoti darbo pamainomis, tačiau visos valandos turi būti žymimos.

Po žiniasklaidoje pasirodžiusio straipsnio gavome ir daugiau darbuotojų skundų.

Tiesa, vienos pamainos metu negali būti dirbama daugiau kaip 12 valandų per darbo dieną.

"Vadovų problema, jeigu jie nesugeba tinkamai organizuoti darbo. Be to, po žiniasklaidoje pasirodžiusio straipsnio gavome ir daugiau darbuotojų skundų, kurie mums pravertė tyrime", – kalbėjo V.Ročys.

Moterys gali kelti iki 10 kg

Klaipėdos inspektoriai taip pat tikrino, ar laikomasi darbų saugos reikalavimų.

"Buvome gavę skundų dėl didelių svorių kilnojimo. Tačiau atvykę tokio pažeidimo nenustatėme. Darbuotojo liudijimo mums negana", – aiškino V.Ročys.NAUJAUSI KOMENTARAI

Darbuotoja

Darbuotoja portretas
Ejau konsultuotis i darbo inspekcija,tai is sasiuvinio ziuri,skambina i Vilniu.Šiaip as pati juos prakonsultavau...indu ploveja.

christine

christine portretas
PAGRINDINIŲ PINIGŲ PASKIRSTYMAS (walterchristine001@gmail.com) whatsapp: 001-484-831-7681 Turiu kapitalą, kuris bus naudojamas trumpalaikiam ir ilguoju laikotarpiu paskolinti nuo 2000 iki 900 000 eurų visiems, kurie nori gauti šią paskolą. 2% palūkanų per metus pagal parengtą sumą, nes būtent aš nesu pažeidęs grąžinimo aktą. Galite mokėti maksimumą nuo 3 iki 25 metų, priklausomai nuo pasiruošimo kiekio. Tai yra už jus matyti mėnesinius mokėjimus. Aš prašau jus kaip ranka rašytą patvirtintą skolos pripažinimo ir net kai kuriuos dokumentus pateikti. Conctatti: walterchristine001@gmail.com Conctatti: walterchristine001@gmail.com

Linas

Linas portretas
O kaip yra su lygiomis teisemis tarp vyru ir moteru? Jei jos tris kartus maziau gali pakelti svorio? Tai jei i darba priimsiu moteris ( nes negalima skirstyti pagal lyti) tai kas kels sunkesnius svorius? Tipo pats direktorius? Arba jei kolektyve bus vienas vyrukas, tai jis ir kilnos tuos svorius? Del valandu, tai visi turim teise rinktis ir keisti darbovietes, siuo metu darbuotoju trukumas, tai jei dirbi gerai, galesi dirbti kitur tik po 8 val. Jei esi blogas darbuotojas, dirbk kaip asilas po 14 ar net 24 val. Pats kaltas ;)
VISI KOMENTARAI 33
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių