„Lietuvos paštas“ gudrybę įvardijo klaida?

Pašto darbuotojai susigalvojo "verslą" ir mėgina pelnytis iš klientų, įsitikinęs klaipėdietis. Jo manymu, galbūt nesąžiningi asmenys bendrovėje "Lietuvos paštas" neteisėtai mėgino iš jo išsireikalauti mokestį, kurio iš tikrųjų mokėti nereikia. Vyras įtaria, jog tai ne atsitiktinumas, nors pašto atstovai teisinasi, kad tai buvo tiesiog tik netyčinė klaida.

Pašte – nemalonus siurprizas

Klaipėdietis Andrejus (vardas pakeistas – A.D.) paštu užsisakė prekių iš JAV.

Iš pašto gavęs informaciją, kad jo "pašto siunta atsiųstos prekės sėkmingai deklaruotos LR muitinėje" ir sulaukęs pranešimo, kad siuntinys jau Klaipėdos pašto skyriuje, Minijos gatvėje, nuėjo jo pasiimti.

"Atėjau į paštą, pateikiau asmens dokumentą ir pranešimą. Jie man sako: "Taip, jūsų siuntinys čia, bet jums dar reikia sumokėti papildomus 8,69 euro." Ir paduoda man siuntos kortelę, ant kurios ranka užrašyta ta suma. Mano parsisiųstos prekės suma nesiekė 24 eurų. Nelabai supratau, už ką turiu mokėti dar trečdalį savo siuntinio sumos. Man paaiškino, kad tai dokumentų įforminimo paslaugos. Pasakiau, kad to siuntinio išvis nebeimsiu, jeigu taip", – pasakojo klaipėdietis.

Mokesčio mokėti nereikia?

Vis dėlto Andrejus apsigalvojo ir grįžo išsiaiškinti, už ką tie papildomi 8 eurai. Jis paprašė dar kartą jam parodyti siuntos kortelę.

Kai vyras tą dokumentą ėmė fotografuoti, kad galėtų kreiptis į aukštesnę pašto vadovybę, darbuotoja pradėjo šaukti, kad tai vidaus dokumentas, kurio esą negalima fotografuoti.

"Ją labai greitai užčiaupiau, pareiškęs, kad šiame dokumente yra mano asmens duomenys, todėl turiu teisę jį fotografuoti. Paskui grįžau namo ir paskambinau į "Lietuvos pašto" klientų aptarnavimo skyrių Vilniuje, ketindamas išsiaiškinti, už ką atsirado kažkoks ranka įrašytas mokestis, kurio neturėjo būti. Tada darbuotoja įvedė į duomenų bazę mano siuntos numerį ir pasakė, kad man jokio mokesčio mokėti nereikia", – pasakojo Andrejus.

Įtarė net nusikalstamą schemą

Vyras grįžo vėl į tą patį pašto skyrių Minijos gatvėje. Ir vėl pareikalavo savo siuntinio, pareiškęs, kad kalbėjo su vadovybe Vilniuje ir ten išsiaiškino, kad jokio papildomo mokesčio jam mokėti nereikia.

"Darbuotoja dar bandė aiškinti, kad 8 eurų mokestį man vis dėlto reikia mokėti. Tačiau kita paštininkė paėmė iš jos mano siuntinį, atidavė man ir jai paaiškino, kad viskas gerai, esą man mokėti tikrai nereikia", – keistą siuntinio atsiėmimo istoriją pasakojo klaipėdietis.

Andrejus pateikė dokumentus, patvirtinančius, kiek iš tiesų kainavo jo siunčiamos prekės ir siuntimo paslaugos.

Jis dar kartą pabrėžė, kad ranka užrašytas mokestis galėjo būti padarytas ir pikta valia, galbūt siekiant pasipelnyti.

Beveik esu tikras, kad tai veikiausiai susigalvotas "versliukas", kaip mulkinti patiklius klientus.

"Iš pašto skyriaus darbuotojų reakcijos ir jų elgesio, kai grįžau antrą kartą, supratau, kad ranka rašytas mokestis ant mano siuntos kortelės – jiems anaiptol ne naujiena ir neatsitiktinumas. Beveik esu tikras, kad tai veikiausiai susigalvotas "versliukas", kaip mulkinti patiklius klientus. Jei, pavyzdžiui, asmuo siunčiasi prekių už didesnę sumą, į tuos nežinia iš kur ir už ką atsiradusius kelis eurus turbūt žmogus nekreipia dėmesio. Aš atkreipiau, ir paaiškėjo negražūs dalykai", – kalbėjo vyras.

Padėkojo už "išsakytas pastabas"

Klaipėdietis teigė, jei ne jo atkaklumas, kai kas galbūt būtų iš jo pasipelnęs.

Būtent todėl jis nusprendė iki galo išsiaiškinti, ką reiškia ranka rašyta suma ant oficialaus dokumento šiais laikais, kai tokių dalykų niekur būti nebegali.

Juk "Lietuvos paštas" – ne kaimo krautuvėlė, ironizavo Andrejus.NAUJAUSI KOMENTARAI

lokis

lokis portretas
"neapmokestinamos prekės, kurių bendra vertė yra ne didesnė kaip 22 Eur" Citata iš muitinės puslapio. Kaži kokia vertė tada siuntos buvo? Nes jei neviršijo 22 eur, tai tada jokių mokesčių, o jei viršijo 22 eur, nors ir keliais centais, tai turėjo apmokestint. Ir tada arba pats muitinies,kas yra tikra kankynė, renkies kitą tarpininką arba tvarkai per paštą. Ir tada taip ir gaunas, kad už pateikimą muitinei paštas, kaip beje ir visi kiti tarpininkai, ima mokestį apie 9 eur ir plius paskaičiuojami mokesčiai. Tai normalu, užsisakinėjant reik skaičiuoti, kad su visais siuntimais suma neviršytų 22 eur. Tai būtų gerai, akd gerb skundėjas tinkamai viską įvardintų, o ne užsiminėtų negražiais dalykais, nes nutylėti faktai irgi nusikaltimas.Ir paštas ima tik apie 9 eur, kiti tarpininkai nulups gerooookai daugiau...Ar jūs įsivaizduojat, kad viską už dyką gaut turit? Sovietų Sąjunga seniai subyrėjo...

...

... portretas
'Oficialus' reketavimas.

Čia

Čia portretas
Muitinės tarpininko mokestis?
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių