Pristatytas rekordinio ilgio metraštis

Penktadienį buvo sudėti paskutiniai potėpiai ant „Šilutės baldų“ gamyklą juosiančios sienos, virtusios savotišku miesto veidu. Įmonės iniciatyva 500 metrų ilgio statinys tapo gal net ir visoje Europoje ilgiausiu istoriniu metraščiu.

Darbavosi ištisus metus

Minint Šilutės miesto ir „Šilutės baldų“ jubiliejus, seniausia miesto įmonė kartu su vietiniais gyventojais įamžino įvykius ir žmones, savo darbais kūrusius šio krašto istoriją. Vakar menininkai baigė dailinti iš 85 segmentų sudarytą sieną.

Unikalus sumanymas tapo smagia atrakcija, suvienijusia miesto bendruomenę – šilutiškiai džiaugėsi naujai atradę savo gimtąjį kraštą. Mat kiekvienas gyventojas turėjo progą pasireikšti ir bent mažu indėliu prisidėti prie Šilutės ir fabriko istorijos įamžinimo.

Idėjos autoriai – vieni didžiausių darbdavių mieste bendrovė „Šilutės baldai“ suteikė visus reikalingus išteklius. Šilutės Meno mokyklos auklėtiniai ir jos absolventai prisidėjo sukurdami 120 eskizų, o miesto savivaldybė, savo ruožtu, sutvarkė kvartalo infrastruktūrą.

Prisijungė ir vietiniai verslininkai bei profesionalūs gatvės meno dailininkai iš Kauno, surengę gatvės meno dirbtuves. Palikti savo žymę metraštyje buvo kviečiami visi gyventojai.

Sienai išpiešti prireikė net apie 60 litrų dažų, daugiausia juodos ir baltos spalvų.

„Nieko panašaus man nėra tekę daryti. Šiame projekte svarbus ne tik rezultatas, kuris gerokai pranoko mano lūkesčius ir kurį visi matome šiandien, bet ir visas sienos kūrimo procesas. Projektas privertė žmones susitikti, susiburti, vienas kitam padėti ir kartu siekti bendro tikslo. Jis sujungė ir suvienijo žmones. Atrodo, kad padėjo net pati gamta – ant sienos perkeliant eskizus ir spalvinant piešinius oras buvo fantastiškas“, – džiaugėsi menininkas Tadas Šimkus.

Esą smagiausia tai, kad metraštį kūrė toks gausus būrys talkininkų.

„Piešė daug žmonių, todėl sienoje atsirado daug skirtingų stilistikų. Bet jos tik praturtino galutinį rezultatą. Kai viską darai vienas, darbas tampa nuspėjamas, o kai jį atlieka daug žmonių, nežinai, ko tikėtis, ir rezultatas – geresnis“, – įsitikinęs T.Šimkus.

Į ilgiausio Lietuvoje istorijos metraščio ant sienos atidarymą susirinkęs būrys smalsuolių grožėjosi kūriniu.

Pusės tūkstančio kvadratinių metrų ploto fabriko sieną papuošė garbinga, įdomi ir kai kuriems dar mažai žinoma Šilutės istorija.

Ta proga vakar kiekvienas istorinis miesto puslapis buvo verčiamas iš naujo, o susirinkusiuosius pasveikino "atplaukę" du garsieji Šilutės laivai, lydimi ne mažiau garsaus Vokiečių ordino komtūro Michaelio fon Švabeno.

Reprezentuoja miestą

Pirmieji štrichai ant sienos buvo uždėti miestui švenčiant 505 metų jubiliejų.

Bendromis pastangomis viešoje erdvėje buvo sukurtas vizualus metraštis, kuriame atsispindi svarbiausi miesto ir „Šilutės baldų“ istorijos faktai.

Siena, kuri juosia įmonės teritoriją, yra itin judrioje vietoje. Ją mato visi, įvažiuojantys ir išvažiuojantys iš miesto, todėl jau spėjo tapti Šilutę reprezentuojančiu objektu.

Darbai čia virė ištisus metus. Pirmiausia nemenka užduotis teko baldininkams. Jiems reikėjo paruošti vietą piešiniams: išvalyti, nušveisti, užlyginti ištrupėjusias vietas, o kai kurias dalis iš naujo sumūryti, galiausiai – užtepti gruntą.

Rajono savivaldybei šiame projekte kliuvo ūkinės užduotys: buvo įrengtas apšvietimas, kameros, rekonstruota gatvė, atsirado dviračių ir pėsčiųjų juostos, sutvarkyta žalioji zona. Iš viso tam skirta 400 tūkst. eurų. Sienos stogelio dengimo darbų ėmėsi grupelė Šilutės statybos verslininkų.

Galiausiai dailininkai specialia technika perkėlė eskizus ant sienos. Dešimt dienų vykęs procesas sulaukė didžiulio Šilutės gyventojų susidomėjimo – daugiau nei tūkstantis žmonių dalyvavo piešime, kai kurie entuziastai net buvo iš anksto užsiėmę vietas.

Gyventojai ėjo šeimomis ir kolektyvais – piešė įvairių įmonių darbuotojai ir choro dainininkai, į baldų fabriką atvykę „Ikea“ atstovai ir į Šilutę trumpam grįžę čia augę, bet vėliau svetur išvykę, žmonės.

Auksarankiai „Šilutės baldų“ eksperimentinio cecho meistrai pagal menininkų užmačias sukūrė „gyvas“ instaliacijas sienos istorijoms.

„Šiandien galime drąsiai pasakyti, kad mūsų noras miestui ir jo gyventojams įteikti ypatingą dovaną bei suvienyti bendruomenę, paskatinti pilietiškumo ir bendruomeniškumo jausmą, domėjimąsi gimtojo krašto istorija išsipildė šimtu procentų. Skaičiuojame, kad prie „Šilutės sienos“ projekto įgyvendinimo tiesiogiai prisidėjo daugiau nei 3 tūkst. miesto gyventojų, o tai yra net apie 18 proc. visų miesto gyventojų. Be to, siena turi išliekamąją vertę – teigiamų emocijų pliūpsnį gavo ne tik vienaip ar kitaip kūrimo procese dalyvavę žmonės, ji džiugina ir dar ilgus metus džiugins praeinančiųjų ar pravažiuojančiųjų akis“, – džiaugėsi bendrovės „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė.

Metraštyje atsispindi pirmasis miesto paminėjimas, garsieji Šilokarčemos turgūs, potvyniai, kraštą garsinusios iškilios asmenybės bei kiti reikšmingi įvykiai, nutikę per 505 metų miesto ir 125 metų baldų fabriko istoriją. Nebuvo užmirštas faktas, jog lietuvių kilmės filosofo Imanuelio Kanto senelis čia turėjo karčemą.NAUJAUSI KOMENTARAI

vytas

vytas portretas
kam kviecia nusikaltelius kaip komski ir gadina svente normaliems zmonems?

Aš portretas
Šauniai padirbėta. Tačiau liūdna matyti tokias atmatas kaip skardžius, komskis.

dabartis

dabartis portretas
21-ojo amžiaus Paveikslėlių kartos juodai-balta duoklė praėjusių šimtmečių kartų atminimui sienoje, kuri yra urbanistinė Haydekrugo (Šilutės)svetimkūnis visom prasmėm,gedėjimui nuteikia. Žinome kodėl.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • „Nordea“ ir DNB bankų susijungimas – jau netrukus
  „Nordea“ ir DNB bankų susijungimas – jau netrukus

  Praėjusią savaitę gavus Europos Komisijos leidimą „Nordea“ ir DNB bankams sujungti savo veiklą Baltijos šalyse, šį procesą planuojama įgyvendinti 2017 metų spalio 1 dieną. Sėkmingai užbaigus susijungimo procesus bus įstei...

  1
 • „Begos“ jubiliejuje – pripažinimas ir pagarba
  „Begos“ jubiliejuje – pripažinimas ir pagarba

  Klaipėdos dramos teatras seniai bematė tiek ir tokių žmonių, kokie čia rinkosi praėjusio penktadienio vakarą. Žymiausi šalies politikos, verslo bei dvasininkijos atstovai sugužėjo pasveikinti Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos „Bega...

 • ESO skaitmenizacija: nauji klientai prijungiami be popierinių dokumentų
  ESO skaitmenizacija: nauji klientai prijungiami be popierinių dokumentų

  Siekdama supaprastinti elektros ir dujų įvedimo procesą naujiems klientams, elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) įgyvendino dar vieną pokytį – atsisakė popierinių dokumentų, kuriuos iki &scaro...

 • Įsibėjėgusi pašto skyrių pertvarka ministrui buvo netikėta
  Įsibėjėgusi pašto skyrių pertvarka ministrui buvo netikėta

  Nepaisant pažadų tik rudenį spręsti dėl tolesnės Lietuvos pašto skyrių pertvarkos, ji jau įsibėgėjo ir vykta 12-oje rajonų. Susisiekimo ministras Rokas Masiulis pripažino, kad pertvarka išplėsta be jo žinios. Lietuvos paštas ...

 • Atšaukta Registrų centro valdyba, paskelbta naujos atranka
  Atšaukta Registrų centro valdyba, paskelbta naujos atranka

  Teisingumo ministrė atšaukė valstybės įmonės Registrų centras valdybą ir paskelbė naujų kandidatų į ją atranką. Naujoji valdyba turės paskirti ir naują centro vadovą - ankstesnis vadovas Kęstutis Sabaliauskas buvo priverstas palikti pos...

 • Alga už darbą – tarsi malonė?
  Alga už darbą – tarsi malonė?

  Uostamiestyje veikiančios bendrovės "RNDV Group" buvęs darbuotojas uždirbto atlyginimo laukė tarsi malonės. Su dėl asmeninių priežasčių iš darbo išėjusiu elektriku darbdaviai nesiteikė atsiskaityti beveik mėnesį. ...

  9
 • Paskirta nauja „Citadele“ banko Lietuvoje vadovė
  Paskirta nauja „Citadele“ banko Lietuvoje vadovė

  Nuo šių metų rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. Naujoji banko vadovė perėmė pareigas iš iki šiol valdybos pirmin...

  1
 • „Neringos“ viešbutis ir restoranas uždaromi rekonstrukcijai
  „Neringos“ viešbutis ir restoranas uždaromi rekonstrukcijai

  Legendinis sostinės “Neringos” restoranas ir viešbutis užsidaro kiek ilgiau nei metus užtruksiančiai rekonstrukcijai. ...

 • Pradedama naujo Lietuvos pašto vadovo paieška
  Pradedama naujo Lietuvos pašto vadovo paieška

  Susisiekimo ministerija pradeda naujo valstybės valdomo Lietuvos pašto vadovo paiešką - paskelbta vieša kandidatų atranka. Naujasis įmonės vadovas pakeis rugpjūčio pradžioje atleistą Liną Minderienę. ...

  1
 • Netrukus bus keičiama visa Registrų centro valdyba
  Netrukus bus keičiama visa Registrų centro valdyba

  Teisingumo ministrė teigia, kad artimiausiu metu ketinama pakeisti visą Registrų centro valdybą. Tai bus daroma, nelaukiant dabartinės valdybos kadencijos pabaigos - 2015-ųjų spalį paskirtos valdybos kadencija baigtųsi 2019-ųjų spalį. ...

  1
Daugiau straipsnių