Įstatymo viršenybė nugali pinigus

Lojalūs pareigūnai

Dažnai galvojama, kad kyšius pareigūnams siūlo dar sovietinius laikus menantys vairuotojai, tačiau iš tikrųjų taip nėra. Dažniausiai kyšius pareigūnams siūlo jauni – 20–40 metų vairuotojai ir, kaip jau buvo minėta, pusė jų būna neblaivūs, tačiau tai nuo atsakomybės jų negelbsti.

Dar viena priemonė, padėjusi pasiekti tokių gerų rezultatų antikorupcijos srityje – didelių policijos reidų organizavimas. "Prisiminę 2011–2012-uosius tikriausiai nė nebūtumėte pasakę, kada vyko paskutinis policijos reidas, o dabar jie vykdomi kone kasdien. Tai viena priemonių, pasitarnavusių mažinant kyšininkavimą, nes darbuojantis ne vienam pareigūnui kyšio paimti beveik neįmanoma, o ir jo siūlytojas nebus toks drąsus. Be to, tokie dideli reidai, mano manymu, labai prisideda ir prie eismo situacijos Lietuvoje gerinimo", – pasakojo E.Jablonskas.

Pasak Imuniteto tarnybos viršininko, per penkerius metus, kai buvo vykdoma ši reforma, pasikeitė ir pati Kelių policija, dabar joje darbuojasi tie žmonės, kurie supranta savo darbo svarbą ir nebando papildomai pasipelnyti imdami kyšius. "Aš netvirtinu, kad kyšininkavimas išnyko visiškai, tačiau rezultatai, kurių mums pavyko pasiekti, tikrai verčia didžiuotis. Beje, toks kyšininkavimo sumažėjimas kelia pagarbą ir kolegoms iš užsienio", – sakė E.Jablonskas.

Pateisina pasitikėjimą

Korupcijos reiškinius visuomenėje tyrinėjantys specialistai neretai tvirtina, kad kyšininkavimą tokiose struktūrose kaip policija ar sveikatos priežiūra galima išgyvendinti pasiūlius darbuotojams gerokai didesnius atlyginimus, tačiau, bent jau kalbant apie policijos pareigūnus ir ypač tuos, kurie darbuojasi gatvėse ir keliuose, negalėtume sakyti, kad jų atlyginimai per pastaruosius metus būtų daug stybtelėję aukštyn, o atsisakyti kelių šimtų eurų kyšio ir taip pasididinti savo finansines atsargas vien dėl to gali būti nelengva.

"Manau, kad pareigūnai jau supranta, kokią atsakomybę jie turi ant savo pečių, – visuomenės pasitikėjimas policija yra labai išaugęs ir kiekvienas pareigūnas įvertina, ar verta rankas teptis nešvariais pinigais ir prarasti karjerą bei visuomenės pagarbą. Be to, manau, kad kiekvienas mūsų jaučiame, kad turime pateisinti visuomenės pasitikėjimą", – sakė E.Jablonskas.

Jis pasidalijo ir asmenine patirtimi, kai dirbdamas patruliu sustabdė vairuotoją, pažeidusį KET, ir šis bandė siūlyti kyšį. "Vairuotoją perspėjome apie jam gresiančias sankcijas dėl kyšio siūlymo, bet jis vis tiek nesiliovė to daryti, tad teko jį suimti už pareigūnų papirkinėjimą. Tuomet jaučiausi apgynęs įstatymo viršenybę ir savo orumą. Taip jaučiasi dabar ir dauguma tų pareigūnų, kurie užfiksuoja vairuotojus jiems siūlančius kyšį", – sakė E.Jablonskas.

Jis paragino visus vairuotojus atsisakyti minties siūlyti pareigūnams kyšį. "Pirmiausia reikėtų apskritai nepažeidinėti KET, kad netektų bendrauti su pareigūnais, o prasižengus pripažinti savo kaltę ir siūlant kyšį nežeminti nei savo, nei pareigūnų orumo", – kalbėjo E.Jablonskas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Trumpiausias anekdotas, ypač tinkantis Kaunui

Trumpiausias anekdotas, ypač tinkantis Kaunui portretas
"Įstatymo viršenybė nugali pinigus"
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių