Kodėl kelionė be dokumentų – ne visuomet lengvesnė?

Garsiai kai kurių politikų išliaupsintas sprendimas, įsigaliojęs liepos 1-ąją, kad vairuotojams kartu nebereikės vežiotis automobilio registracijos liudijimo, draudimo poliso ir techninės apžiūros talono, o pakaks tik vairuotojo pažymėjimo arba asmens tapatybės kortelės ar paso, panašu, yra tik populistinis politikų triukas, turintis mažai naudos kasdienybėje.

Svarbu žinoti

Panašu, kad, džiaugdamiesi tokio įstatymo projekto nauda, politikai pamiršo paminėti, jog, be visų dalyvavimui eisme reikalingų dokumentų, į kelią gali išriedėti tik transporto priemonės savininkas.

Vadinasi, jei automobilis registruotas Petro vardu, tik jis ir gali tuo automobiliu važiuoti turėdamas tik asmens tapatybės kortelę arbą pasą, ar vairuotojo pažymėjimą.

Jei prie Petro automobilio vairo sėstų kitas žmogus, net ir jo šeimos narys, jam reikėtų nepamiršti pasiimti ir transporto priemonės registracijos liudijimo, o jeigu automobiliu vykstama į užsienį, visi dokumentai turi keliauti kartu.

Greitesnė procedūra

Beje, visų dokumentų turėjimas su savimi užtikrina ir sklandesnę patikrą tuomet, kai transporto priemonę sustabdo policijos pareigūnai, nes visus dokumentus jam pateikia pats vairuotojas ir nereikia duomenų tikslinti atskiruose registruose.

Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys tvirtina, kad tokių užmaršių vairuotojų pasitaikydavo, tačiau labai mažai.

"Dažniausiai taip nutinka skubantiems ar išsiblaškiusiems žmonėms, kurie, pavyzdžiui, dokumentus įsideda į vieną rankinę, o iš namų išeina su kita, tačiau tokie atvejai itin reti", – tvirtino V.Grašys.

Kai nebereikia vežiotis vairuotojo pažymėjimo ir draudimo poliso, žmonės turi būti dar budresni.

Jis taip pat paminėjo, kad per praėjusį savaitgalį vykdytus planuotus transporto priemonių patikrinimus pareigūnai nustatė vos vieną asmenį, kuris su savimi neturėjo dokumentų.

"Kaip pasakojo su vairuotoju bendravę pareigūnai, jo žmona nebuvo itin patenkinta dėl tokio vyro neapdairumo, nes vairuotojo ir transporto priemonės duomenų patikra registruose užtruko ilgiau nei eilinis dokumentų patikrinimas", – kalbėjo LKPT viršininkas.

Turėtų būti budrūs

Draudimo bendrovės BTA Ekspertizių skyriaus vadovo Andriaus Žiukelio teigimu, pasikeitus tvarkai gali padaugėti atvejų, kai deklaracijos užpildomos neteisingai ar ne to asmens, kuris dalyvavo eismo įvykyje, vardu, tad vairuotojai turėtų būti budrūs ir geranoriški.

"Kai nebereikia vežiotis vairuotojo pažymėjimo ir draudimo poliso, žmonės turi būti dar budresni: svarbu ne tik nepaleisti kaltininko, bet ir įsitikinti, kad deklaracija pildoma įvykyje dalyvavusio asmens vardu, duomenys nurodomi teisingai. Taip pat būtina užpildyti deklaracijos grafas, skirtas kontaktams, nes jie, reikalui esant, leis susisiekti su įvykio dalyviu", – primena draudikas.

Pasak jo, reikėtų drąsiai prašyti eismo įvykio dalyvio parodyti asmens dokumentą ir apžiūrėti, ar tai tikrai tas žmogus, ar sutampa nuotrauka, o jo duomenis sugretinti su deklaracijoje pateiktais tapatybę patvirtinančiais duomenimis. Jei eismo įvykyje dalyvaujantis žmogus su savimi neturi jokio asmens tapatybę patvirtinančio dokumento, A.Žiukelis siūlo nesileisti į kalbas ir kviesti policiją.


Šiame straipsnyje: dokumentaivairuotojo dokumentai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių