Neblaivių vairuotojų siaubas: pūsk arba...stop

Komentarai

Sveikatos apsaugos viceministras Valentinas Gavrilovas:

– Iškilo techninio pobūdžio klausimų dėl įrangos patikimumo ir įrengimo transporto priemonėse. Ar negalėtų būti taip, kad vienas asmuo užves transporto priemonę, o kitas sės prie vairo?

Turėtume apibrėžti, kam galėtų būti taikoma tokia tvarka ir įpareigojimai, kaip būtų kontroliuojamas įpareigojimų vykdymas, kaip elgtis su tais žmonėmis, kurie leidžia sau nusižengti teisės aktui, sveikam protui ir vairuoja transporto priemonę neblaivūs.

Turime ir Vakarų valstybių patirtį, kai įkliuvę neblaivūs vairuotojai gali būti įpareigojami išklausyti specialius kursus ir dalyvauti mokymuose.

Manau, logiška priversti vairuotoją investuoti visų pirma į kitų asmenų saugumo užtikrinimą.

Psichoanalitikas, toksikologas dr. Tomas Vilius Kajokas:

– Tiems žmonėms, kuriems alkoholis „nurauna stogą“ ir jie sėda prie automobilio vairo, iš tikrųjų padėtų tokios priemonės įdiegimas.

Žinoma, nėra nei vieno metodo, kuris būtų patikimas šimtu procentų. Kaip nėra šimtu procentų patikimų vaistų ar apsaugos nuo nėštumo, taip visada egzistuoja galimybė, kad vienas ar kitas procentas nesuveiks arba suveiks ne taip.

Priemones reikia rinktis iš patikimų gamintojų: yra brangesnė ir patikimesnė bei pigesnė ir ne tokia patikima technika. Kaip mes pasitikime alkotesteriais, manydami, kad egzistuoja tam tikra paklaida, tikriausiai galėtų būti ir taip vadinamų alkoblokų techninis įvertinimas.


Svetur

Pirmosios „alkospynos“ sukurtos už Atlanto – JAV, Kanadoje. Skandinavijos šalys jau daugiau nei prieš dešimtmetį pradėjo įgyvendinti antialkoholinių variklių užraktų programą. Šiose šalyse tai ne tik prevencijos programos dalis – ekonominių ir teisinių priemonių skatinamos (mažesni vairuotojų ir transporto priemonių draudimai, mažesni kelių mokesčiai, lengvatos įsigyjant transporto priemones ir kt.) antialkoholinius variklio užraktus diegiasi ir pačios autobusus, sunkvežimius ar taksi automobilius eksploatuojančios įmonės. Neseniai „alkospynos“ išbandytos ir Belgijoje, Norvegijoje bei Ispanijoje, o kitos šalys, pavyzdžiui, Jungtinė Karalystė, planuoja jas išbandyti.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių