Parodoje „Mokykla“ – išgyvenimo pamokos Marse ir smegenų treniruotės

 • Teksto dydis:

Ar sugebėtumėte išgyventi Marse? Ar žinote, kaip iš tiesų veikia Didysis dalelių greitintuvas? Kiek nariuotakojų esate matę iš arti? Kaip mokytis, kad informacija būtų naudinga ir liktų atmintyje? Į šiuos ir daugybę kitų klausimų atsakymus bus galima rasti parodoje „Mokykla 2016“.

Šūkį „Mokykla be sienų!“ pasirinkę parodos organizatoriai siekia dalyvius įtraukti į interaktyvius pristatymus, supažindinti su alternatyviomis ugdymo metodikomis bei pristatyti technologines naujoves.

Suprasti dalelių greitintuvą padės...futbolas

Vienas įdomiausių ir laukiamiausių parodos „Mokykla 2016“ renginių  – didžiausios pasaulyje dalelių fizikos laboratorijos (CERN, angl. - European Organization for Nuclear Research) paroda bei „protonų futbolas“. Ši organizacija, kurioje dirba tūkstančiai mokslininkų, siekia įminti Visatos pradžios paslaptis ir prižiūri Didįjį hadronų greitintuvą. Jame su didele energija sudaužiamos viena į kitą lekiančios subatominės dalelės ir gaunamos naujos, itin trumpai gyvuojančios dalelės, leidžiančios mokslininkams suprasti, kaip susiformavo Visata.

„Gamtos pasaulis yra šalia mūsų, bet suaugę prie to tiesiog įprantame. Norėtųsi užkabinti vaikų vaizduotę – kodėl galaktikos sukasi pernelyg greitai, ar egzistuoja papildomi matavimai, ar tikrai vakuume niekas neskrieja greičiau už šviesą? Mažai tikėtina, kad per artimiausius metus rasime visus atsakymus, tačiau į parodą atėję moksleiviai galbūt ras sau įdomių klausimų, o sužadintas smalsumas padės pasirinkti tolimesnę profesinę karjerą“, – pasakoja Andrius Juodagalvis, Vilniaus universiteto mokslininkas, pats dirbęs CERN.

Jo teigimu, parodoje pristatoma interaktyvi instaliacija „Didysis hadronų greitintuvas“ – geriausias būdas iš arčiau susipažinti su dalelių fizika. Ji iliustruos Higso bozono reikšmę mūsų Visatai, taps aiškiau, ko ir kodėl ieško CERN mokslininkai.

Mokiniai taip pat kviečiami žaisti ir „protonų futbolą“ – žaidimą, kuriame dalelių kryptį bei jėgą valdys lankytojų spyriai. Šią parodos dalį kartu su mokiniais pristatys CERN dirbę mokslininkai, o žaidimo dalyviai galės stebėti ir geriau suprasti, kaip ir kokios antrinės dalelės susikuria iš jų valdomų protonų.

Dalyviai bandys išgyventi svetimoje planetoje

Šiais metais parodoje „Mokykla 2016“ gausu ir kitų per technologijas mokytis leidžiančių priemonių pristatymų. Mokytis gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ar matematikos parodos dalyvius kvies UAB „Baltic Orbis“ organizuojami praktiniai užsiėmimai apie tai, kaip išgyventi Marse. Dirbdami pagal „LEGO Education“ metodiką moksleiviai ne tik mokysis robotikos, bet ir susipažins su naujausiais NASA (angl. - National Aeronautics and Space Administration) kosmoso tyrimais.

Projekto metu mokiniams siūloma pamėginti išgyventi kosmose, ieškoti inovatyvių sprendimų, kaip išgauti energiją, tirti planetos aplinką. Šios programos, sukurtos kartu su NASA ekspertais, leis iš arti susipažinti su kitos planetos gyvenimu, geriau suprasti gamtos dėsnius, jų universalumą.

Parodoje taip pat bus galima įsitikinti, kad 3D technologija jau skinasi kelią į mokyklas ir atveria naujas galimybes. UAB ,,Biznio mašinų kompanija“ parodos lankytojams pristatys 3D klasę: visi bus kviečiami išbandyti mokomuosius 3D objektus, iš visų pusių apžiūrėti plakančią širdį, patyrinėti kraujotakos sistemą, pamatyti molekulines struktūras ar net virtualiai atlikti pavojingus cheminius eksperimentus.


Šiame straipsnyje: mokyklaparodaLitexpo

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių