Tarptautinėje parodoje – perdirbti dizaino objektai viešbučiams

  • Teksto dydis:

Vilnius tapo pirmuoju Europos miestu, kuriame surengta tarptautinė projekto REED ekspozicija, pristatanti jaunųjų dizainerių ir viešbučių bendradarbiavimo rezultatus.

Vakar „Litexpo“ atidarytoje specializuotoje parodoje „Baltshop. Balthotel. Baltgastro 2016” Vilniaus dailės akademija pristato 24 dizaino objektus, sukurtus iš viešbučių atliekų. Jų autoriai – Lietuvos (4), Didžiosios Britanijos (11), Čekijos (4) ir Ispanijos (5) studentai, dalyvavę daugiau nei pusmetį trukusiame uždaro rato verslo modelio projekte "REJuvenate European Design" (REED).

REED projekto vadovas ir koordinatorius Tim Barklem gyrė Lietuvoje surengtą ekspoziciją ir sakė, jog artimiausiu metu panašios bus surengtos Čekijoje, Ispanijoje bei D.Britanijoje.

„Čia eksponuojami objektai rodo, kad daug kūrybinių protų turi panašių idėjų. Daugelis sukurtų objektų yra nesunkiai pagaminami, tačiau kurios iš idėjų bus realiai įgyvendintos paleidžiant į gamybą, priklauso nuo dalyvių proaktyvumo ir tolimesnio dialogo“, - sakė projekto vadovas. Pasak jo, ciklo ekonomika turi didžiulį ateities potencialą, tačiau greta kūrybinės dalies labai svarbi ekonominė pusė – gamybos ir logistikos kaštai, galutinės produkto kainos konkurencingumas.

Viena iš perdirbto dizaino krypčių – žaislai viešbučių klientų vaikams. Britė Sarrah Saggiante Roldan sukūrė istorinės asmenybės inspiruotus kartoninius žaislus „Brummel“ bei spalvinimo knygelę. Kūrybinis lietuvių duetas KUN/VEN (Laura Kunciūtė ir Guoda Venciūtė) iš įprasto rudo kartono taip pat sukūrė vaikiškų žaislų rinkinį „Rustle“. Parodoje galima pamatyti ir Ispanijos bei Čekijos studentų sukurtus žaislus iš tetrapakų, skardinių ir net apdorotų gyvulių kaulų.

Nemaža dalis objektų skirta viešbučio interjerui: iš butelių ir kartono sukurti šviestuvai, laikraščių ir šlepečių dėklai, padėklai, įvairūs laikikliai, vazos. Taip pat jaunųjų kūrėjų dėmesys krypo į viešbučio atmosferos ir sveikatingumo sritis: joms turėtų pasitarnauti iš rankšluosčių pagamintos šlepetės, smilkalinės, oro gaivikliai.

Kavos tirščius čekas Jiri Pasecky panaudojo ekologiškiems muilams originalaus dizaino kartoninėse pakuotėse, o lietuvis Martinas Mažonas - gėlių vazonėliams. Tokias viešbučių atliekas, kaip spalvotas kartonas ir keramikos šukės, studentai siūlo naudoti gėlių pakuotėms (Dovilės Karvelytės „Flora“) ir papuošalams (Reveca Gomex „Bright“).

Lietuvoje projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su „Best Western“ viešbučių tinklu, D.Britanijoje su „Raddison“ bei „Cavendish“, Čekijoje su „Atrium“, Ispanijoje su „Hotel de Juegete“.

Projekto organizatoriai siekia, kad viešbučiams sukurtus daiktus būtų galima gaminti masiškai, kartu sudarant galimybę socialiniam verslui - pavyzdžiui, kad gamyba užsiimtų į visuomenę integruojami asmenys.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių