Įtariamasis, fiktyviai pirkęs sklypus ir statęs namus, galėjo nesumokėti 131 tūkst. eurų mokesčių

  • Teksto dydis:

Vyras bus teisiamas dėl kaltinimų stambaus masto sukčiavimu bei dokumentų klastojimu įtariant, kad jis fiktyviai pirko sklypus ir statė namus Vilniaus rajone bei nesumokėjo 131 tūkst. eurų mokesčių.

Kaip pranešė tyrimą atlikusi Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), vyras, niekaip neįteisinęs savo veiklos, įtariamas per dvejus metus įgijęs penkis žemės sklypus, esančius Vilniaus rajone.

Įtariama, kad siekdamas nemokėti privalomų mokesčių valstybei, asmuo, pasitelkęs nieko apie aferą neįtariančius žmones, galėjo sukurti fiktyvių sandorių grandinę. Pareigūnai įtaria, kad kaltinamasis įgytus sklypus fiktyviai užregistravo kitų žmonių, kurie apie galimą nusikaltimą nieko nežinojo, vardu.

Iki 2018 metų šiuose sklypuose buvo pastatyti penki gyvenamieji namai, kurių savininkais kaltinamasis įformino tariamus sklypų savininkus. Šiems, kaip įtariama, buvo nurodyta pastatytus namus parduoti, o gautus pinigus perduoti kaltinamajam.

Pareigūnai skaičiuoja, kad veikdamas pagal tokią schemą kaltinamasis, būdamas faktiniu sklypų ir namų savininku, galėjo gauti beveik 421 tūkst. eurų pajamų.

Nefigūruodamas jokiuose oficialiuose registruose, kaltinamasis nepanoro mokėti privalomų mokesčių į biudžetą, kurių bendra suma sudaro beveik 131 tūkst. eurų pridėtinės vertės, gyventojų pajamų mokesčių, valstybinio socialinio draudimo bei privalomojo sveikatos draudimo įmokų.

Taip pat įtariama, kad kaltinamasis, veikdamas su dar trimis asmenimis, galėjo klastoti ir panaudoti suklastotus tikrus dokumentus. Šiems asmenims galėjo būti nurodyta vykti į notarų biurus ir pasirašyti žemės sklypų bei gyvenamųjų namų pirkimo–pardavimo sutartis su galimai melagingais duomenimis.

Ikiteisminį tyrimą organizavęs Vilniaus apygardos prokuratūros 3-iojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir bylą nagrinėti perdavė Vilniaus miesto apylinkės teismui.

Už sukčiaujant įgytą labai didelės vertės svetimą turtą arba išvengus labai didelės vertės turtinės prievolės, teismas gali skirti griežčiausią bausmę – laisvės atėmimą iki aštuonerių metų. Už dokumentų suklastojimą ar disponavimą suklastotais dokumentais, jeigu dėl to buvo padaryta didelės žalos, gali būti skiriama griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki šešerių metų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

pasidomėkit

pasidomėkit  portretas
ką Vaitelių pirmininkas su savo gauja daro. Paėmes už kolektyviniu sodu el.tinklus pora šimtu tūkstančiu ne tik sklypus pasima bet ir kitokius dalykus suka Keliai gatvelės neasfaltuoti jokiu darbu nepadaryta atlyginimas pora tūkstančiu o bendri pinigai dingsta kap nebuve Klastotojas ir vagis

tai

tai portretas
čia tas kažkurio kagėbistų partijos veikėjo brolis, kodėl tai nepaminima?

Buves bolsevikas

Buves bolsevikas portretas
Vargas tau ,Lietuvele.Senas kysininkavimo raugas prazydo nacionaliniu pavidalu.Seimo narys ima paskola batu dezuteje(ir tai 21 amziuje!) kaip senais banditu laikais.Patarimas pradedantiems zulikams:jei nepriklausai seimai arba ratukui-nelisk i svetima teritorija.Siulau pradeti vogti is prekybcentriu vienkartinius maiselius,alkoholi.Verslo reikia mokytis nuo A,o negriebti iskart Z.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių