Kontrabandos karaliaus sūnus bausmės išvengė

Vilniaus miesto apylinkės teismas antradienį nusprendė nutraukti neteisėtu praturtėjimu kaltinamo stambaus masto kontrabanda įtariamo Viliaus Karaliaus sūnaus Edgaro Karaliaus bylą.

Byla nutraukta E. Karaliui nepadarius veikos turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių, paskelbė teisėjas Valdas Bugelevičius.

Nutartimi panaikintas laikinas nuosavybės teisių apribojimas žemės sklypui ir gyvenamajam namui Svajonių gatvėje, taip pat dviem žemės sklypams Lazdijų rajone.

Generalinė prokuratūra sutiko, kad byla, kurioje anksčiau siūlyta konfiskuota milijoninės vertės turtą, po Konstitucinio Teismo išaiškinimo turi būti nutraukta. Kaltinamasis, kuris niekada nepripažino savo kaltės, taip pat mano, kad jo byla turi būti nutraukta.

Konstitucinis Teismas neseniai išaiškino, kad įstatymas negali būti taikomas atgaline tvarka.

„Konstitucinis Teismas savo sprendime nedviprasmiškai konstatavo, kad negali būti asmenys baudžiamąja tvarka persekiojami, jeigu jie turtą įgijo iki normos įsigaliojimo – iki 2010 metų gruodžio 11 dienos. Šioje byloje turtas, kaip neteisėtas praturtėjimas inkriminuotas, įgytas 2006 ir 2007 metais“, – yra sakęs Generalinės prokuratūros prokuroras Gintaras Jasaitis. Pasak jo, Konstitucinio Teismo nutarimas yra tiesioginio taikymo aktas, todėl baudžiamasis procesas turi būti nutrauktas.

E. Karalius sako, kad jam lygiai prieš šešerius metus šioje byloje buvo pateikti įtarimai, o kaltinimai subliuško ne dėl Konstitucinio Teismo išaiškinimo.

Advokato padėjėju dirbantis E. Karalius buvo kaltinamas, kad negalėjo pajamomis pagrįsti turėto turto, jam priklausė beveik 1,8 mln. eurų vertės sklypas ir gyvenamasis namas, 200 tūkst. eurų vertės negyvenamosios patalpos ir 15 tūkst. eurų vertės „Mercedes-Benz C220“ automobilis.

Kaip skelbė prokuratūra, E. Karaliaus teisėtos pajamos nuo 2001 iki 2011 metų pradžios sudarė šiek tiek daugiau nei 420 tūkst. eurų.

Tuo laikotarpiu, iki savo 28-ojo gimtadienio, E. Karalius įsigijo turto už daugiau kaip 919 tūkst. eurų, o vidutinės vartojimo išlaidos siekė beveik 27 tūkst. eurų.

„Įvertinęs akivaizdžią disproporciją, t. y. beveik 526 tūkst. eurų skirtumą tarp jo išlaidų ir pajamų, prokuroras konstatavo, kad E. K. pats neturėjo pakankamai lėšų, gautų iš teisėtų šaltinių, sumokėti už įsigytą turtą“, – teigė prokuratūra.

Nagrinėjama beveik šešerius metus

2013 metų sausį Vilniaus miesto apylinkės teismo nuosprendžiu teisininkas buvo pripažintas kaltu dėl neteisėto praturtėjimo. Tačiau 2014 metų lapkričio mėnesį Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegija šį nuosprendį panaikino ir E. Karalių išteisino.

Su tokiu sprendimu nesutikęs prokuroras pateikė kasacinį skundą. 2015 metų birželį Aukščiausiasis Teismas išteisinamąjį nuosprendį panaikino, o bylą perdavė iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka ir išsiaiškinti, ar į E. Karaliaus  nekilnojamąjį turtą investuoti pinigai nebuvo gauti iš nusikalstamų veikų. Byla papildomam tyrimui grąžinta į Generalinę prokuratūrą.

E. Karaliaus tėvas Vilius Karalius anksčiau buvo teistas ir kalėjo dėl kontrabandos. Dabar jis vėl teisiamas, šįkart vienoje didžiausių Lietuvoje kada nors tirtoje kontrabandos byloje.

Prokuratūros duomenys rodo, kad neteisėto praturtėjimo bylos bliūkšta – prokurorai nutraukia daugelį tyrimų, o teismai išteisina kaltinamuosius, rodo trečiadienį paskelbta prokuratūros ataskaita.

2016 metais baigti 38 ikiteisminiai tyrimai dėl neteisėto praturtėjimo, iš jų 33 nutraukti, ir tik penkios baudžiamosios bylos perduotos teismui.



NAUJAUSI KOMENTARAI

atrodo

atrodo portretas
kontrabanda ir karaliukai nelieciami

Anonimas

Anonimas portretas
Ir vėl teisėsauga rado būdą išteisinti tai gėda Lietuvai už tokius įstatymus .Kada nors vienas bus nuteistas ir knfiskuotyas turtas manau žmonėms kantrybė baigsis.

kaina

kaina portretas
taip ir turejo but idomu va kiek tai kainavo bet to nieks neviesina
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių