Teisme – skundas dėl dviejų stikliukų degtinės

Teismas atsisakė priteisti žalą vairuotojui, kuris ryte išgėrė du stikliukus degtinės, netrukus sėdo vairuoti, jam buvo nustatytas 1,9 promilės girtumas, tačiau kraujo tyrimas ligoninėje parodė, kad vyras visiškai blaivus.

Vilniaus apygardos administracinis teismas trečiadienį paskelbė, kad atmeta laidų prodiuserio Sauliaus Jakutavičiaus skundą ir paskelbė, kad policija veikė teisėtai nustatant neblaivumą.

S. Jakutavičius bylinėjosi su policija dėl alkoholio kiekio matuoklių duomenų pagrįstumo – pareiškėjas iš valstybės reikalavo jam priteisti daugiau nei 1,5 tūkst. eurų žalą. Šios išlaidos susidarė bylinėjantis teismuose dėl nustatyto girtumo – 1,3 tūkst. eurų sudaro išlaidos advokatams, dar 202 eurų buvo išleista ekspertizei.

„Šioje byloje teismas vertino neteisėtus pareigūnų veiksmus – ar pagrįstai sustabdė, ar pagrįstai davė pūsti, ar laikėsi policija instrukcijų ir t.t. Pareigūnė, kuri tikrino alkoholio kiekį, viską atliko pagrįstai“, – sakė teisėjas Arūnas Kaminskas.

Jis teigė, kad priimdamas sprendimą, vertino ir pareiškėjo argumentus, kad jis pusryčiams išgėrė du stikliukus degtinės „Sobieski“, kad policijos sustabdytas purškėsi kvepalais, kurie pakliuvo į burną.

Jis pusryčiams išgėrė du stikliukus degtinės „Sobieski“, kad policijos sustabdytas purškėsi kvepalais, kurie pakliuvo į burną.

„Teismas visas šias aplinkybes įvertino ir priėmė sprendimą“, – sakė teisėjas.

Prodiuseris teismui yra pasakojęs, kad 2014 metų rugpjūtį, lankydamasis Palangoje, ryte išgėrė kelis nedidelius stikliukus degtinės ir sėdo vairuoti. Išvažiuodamas iš namų, jis garsiniu signalu atsisveikino su kaimynu ir taip atkreipė šalia buvusių policijos pareigūnų dėmesį. Prie pat namų sustabdytam vairuotojui policija ėmėsi girtumo nustatymo. Tuo metu vairuotojas viena ranka ieškojo dokumentų, o kita ranka pasiekė kvepalų buteliuką – juo siekė užmaskuoti alkoholio kvapą.

„Policininkė atėjo su jau paruoštu alkoholio kiekio matuokliu, jai buvo žinoma, kad neseniai vartojau alkoholį. Aš tą testą atlikau. Nustatė 1,9 promilės alkoholio. Policininkai patys sakė, kad aš neatrodžiau, kad tiek būčiau išgėręs“, – yra sakęs S. Jakutavičius. Pasak jo, policininkams girtumo alkoholio kiekio matuokliu negalima nustatinėti, jeigu nuo alkoholio vartojimo yra praėję labai mažai laiko.

Pasak pareiškėjo, teismui pateiktoje medžiagoje nurodyta, kad S. Jakutavičiaus neblaivumo nustatymo matuokliu iki tol buvo atlikta 3060 testų, jie saugomi prietaiso atmintyje. Remiantis šiais duomenimis, S. Jakutavičiaus patikrinimas turėtų būti paskutinis, arba vienas paskutiniųjų. Tuo metu atspausdintame kvite nurodytas 3056 numeris.

S. Jakutavičius tikino, kad policininkai nesilaikė alkoholio kiekio matuoklio naudojimo instrukcijų, todėl jo parodymai buvo iškraipyti.

Antrą kartą pareigūnai girtumo nenustatinėjo ir pasiūlė vairuotojui kreiptis į ligoninę. Bylos duomenimis, S. Jakutavičius kreipėsi ne į Palangos gydymo įstaigą, bet taksi nuvyko į ligoninę Kretingoje.

„Ten visi tyrimo rezultatai man buvo palankūs – juk aš išgėriau simbolinį kiekį alkoholio. Aš civilinės aviacijos pilotas, turiu leidimą ginklui, nesu socialinis tipas, kuris sėstų už vairo girtas. Dėl netinkamo alkoholio kiekio matuoklio panaudojimo buvo žala. Neprašau moralinės žalos, nes vis dėlto ryte buvau išgėręs simbolinį kiekį alkoholio“, – sakė S. Jakutavičius.

Pasak S. Jakutavičiaus advokato Karolio Rugio, įvairiuose teismuose įvyko 15 posėdžių. Juose buvo įrodyta, kad S. Jakutavičius vairavo blaivus, nuobauda jam nebuvo skirta.

Vilniaus apygardos administracinis teismas spalį atmetė ir vilniečio Žilvino Rumino skundą valstybei dėl žalos atlyginimo. Jam, kaip ir S. Jakutavičiui, alkoholio kiekio matuokliu buvo nustatytas 1,38 promilės girtumas, vėliau girtumas visiškai buvo paneigtas medikų tyrimais. Ž. Ruminas jam nepalankų sprendimą yra apskundęs Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. Galutinis verdiktas šioje byloje dar nepriimtas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių