Už BPC darbuotojos įžeidimą vilnietė gavo baudą

  • Teksto dydis:

Vilniaus rajono apylinkės teismas išnagrinėjo pilietei D. T. administracinio teisės pažeidimo bylą dėl pareigūno įžeidimo ir bereikalingo skambinimo pagalbos telefonu.  Už šiuos pažeidimus jai buvo skirta 86 eurų bauda.

Buada skirta D. T., gyvenančiai  bendrijos „Galinė“ soduose, Terešiškių k., Marijampolio sen., Vilniaus raj. 

Incidentas įvyko dar 2016 m. rugpjūčio 1 d. Pirmą valandą nakties skubios pagalbos telefono numeriu 112 paskambinusi neblaivi moteris reikalavo taksi telefono numerio. Bendrojo pagalbos centro (BPC) operatorė mandagiai paaiškino jai, kad skubios pagalbos telefonu informacija neteikiama, tam skirtas informacijos telefonas 118.

Supykusi, kad skubios pagalbos telefono numeriu jai nebuvo suteikta nemokama informacija, moteris išplūdo operatorę necenzūriniais žodžiais. Tokiu būdu ji įžeidė valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnės garbę ir orumą. Kadangi skambinusioji moteris akivaizdžiai žinojo, kad jai nereikia nei priešgaisrinės apsaugos, nei policijos, nei greitosios medicinos pagalbos, skambindama skubios pagalbos telefono numeriu 112 ji padarė ir antrą administracinį teisės pažeidimą.

BPC, reaguodamas į situaciją, kreipėsi į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, prašydamas nustatyti skambinusį asmenį ir patraukti jį atsakomybėn. Policijai buvo pateikta skambučio garso įrašo kopija, abonemento numeris, skambučio vietos nustatymo duomenys ir kita informacija.

Remdamiesi gauta informacija, pareigūnai nustatė, kad skubios pagalbos numeriu 112 skambino ir BPC pareigūnę įžeidė pil. D. T.

Pastebima, kad visuomenėje įsigalėjęs negatyvus požiūris į BPC darbuotojus. Manoma, kad dėl nedidelių atlyginimų ir didelės kadrų kaitos BPC dirba tik žemos kvalifikacijos, jokio specialaus išsilavinimo neturintys žmonės „iš gatvės“.

Dirba patyrę specialistai



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių