Perskaičiau A. Aleksėjūnaitės straipsnį „Gatvėse – keiksmai ir atvira meilė Rusijai“ („Klaipėda“, 2025 01 08). Man buvo nemalonu skaityti to vairuotojo vartojamus keiksmažodžius, kuriuos jis nusprendė kažkodėl užsirašyti ant savo automobilio numerių rėmelių. Mano nuomone, būtų pakakę tiesiog tuos žodžius apibūdinti.
Stanislovas
Kariuomenė – gyvenimo pamoka
Į Lietuvos kariuomenę pakviesti 25 tūkst. jaunų vaikinų. Vėl prasidės kalbos, kad jaunuoliai vietoje laipiojimų po griovius geriau dirbtų ir šeimas kurtų. Bet, mano nuomone, visuomenei yra geriau, kai jaunimas tampa disciplinuotu, suformuojamos jų vertybės, įskiepijama meilė šaliai ir ugdoma valia. Gal kurie ir nuklys nuo kelio, bet dauguma turėtų užaugti tvirtais ąžuolais, kurie paskui uždirbs, nemuš moterų, vaikų ir nesiskųs dėl kiekvieno menkniekio. Mano nuomone, jaunam žmogui tarnauti yra naudingiau negu sėdėti prie kompiuterių ir žliumbti, kad neranda savo gyvenimo kelio.
Artūras
Vaikų elgesys ir išvaizda šokiruoja
Po atostogų į mokyklas grįžo mokiniai, o tai reiškia, kad dabar jų daugiau ir prekybos centruose. Suprantu, kad jie į prekybos centrą atvyksta ne apsipirkti, o tiesiog praleisti laiką. Kartais pastebiu jų įžūlų elgesį, jie šūkauja, laksto, vartoja daug keiksmažodžių. Neseniai pagalvojau, kiek jiems metų? Gal žiūrint į berniukus dar galima būtų pasakyti jų amžių, tačiau mergaičių amžių sunkiai atspėčiau. Šiais laikais jos naudoja daug makiažo – akys juodos, blakstienos – priklijuotos. Rūbai – pernelyg vulgarūs arba tarsi iš atliekų konteinerių ištraukti skarmalai. Šiais laikais stengiamasi duoti vaikams kuo daugiau laisvės, tačiau ar jos ne per daug? Kokia ateitis jų laukia, jeigu vieną dienos dalį jie praleidžia įsmigę į telefonų ekranus, o kitą – svaidydamiesi keiksmažodžiais vienas į kitą parduotuvėse?
Zina
(be temos)
(be temos)
(be temos)