„Tai įrodo, kad garsi ir žodžiais agresyvi retorika, kurią taikė buvęs užsienio reikalų ministras, nedavė savo vaisių. Gal kartais galima buvo galima ir tyliau, ir subtiliau padirbėti kalbant su tokiais partneriais kaip JAV, kad tie ryšiai būtų tvirtesni ir praktiškesni. Tai dėsime visas pastangas, kad Lietuva atsidurtų tokiuose sąrašuose, jei ne dabar, tai ateityje, tikrai atsidurtų“, – trečiadienį Žinių radijui teigė J. Olekas.
„Pats ruošiuosi dabar su delegacija vykti į JAV ir kalbėti su kongreso nariais. Ir užsienio reikalų ministras naujasis pakankamai aktyviai dirba. Tai mūsų įsipareigojimas yra pataisyti, ką praėjusi valdžia nedadarė“, – tikino jis.
Paklaustas, ar tai rodo, kad reikalinga kitokia politika Kinijos ir Taivano atžvilgiu bei Taivaniečių atstovybės pavadinimo pakeitimas, politikas tvirtino – svarbiau darbuotis ties praktiniais sprendimais.
„Susikoncentravimas į pavadinimus ar panašius dalykus nėra ta politikos viršūnė ar praktiniai dalykai. Nes mūsų nėra artimiausių partnerių sąraše. Tai reikia daugiau darbuotis ties praktiniais sprendimais“, – tikino jis.
Siekdama išlaikyti lyderystę dirbtinio intelekto varžybose JAV ribos lustų eksportą
Portalas 15min.lt skelbia, kad JAV prezidento Joe Bideno administracija pirmadienį paskelbė apie naujus ribojimus, kuriais siekiama išlaikyti Amerikos lyderystę dirbtinio intelekto varžybose.
Todėl, kaip aiškina portalas, siekdama apsisaugoti, kad pažangiausios technologijos nepatektų į Kiniją ar Rusiją, JAV ribos dirbtinio intelekto vystymui naudojamų lustų eksportą.
Anot portalo, išimtis bus taikoma tik 18 artimiausių JAV partnerių, tokių kaip – Vokietija, Nyderlandai, Didžioji Britanija, Švedija, Suomija, Norvegija, Japonija, Pietų Korėja, Taivanas, Australija, Prancūzija, Airija, Italija ir keletas kitų. Iš viso į JAV sąjungininkų sąrašą pateko 10 Europos Sąjungos (ES) narių, bet 17 – nepateko.
Tačiau, anot portalo, nei Lietuvos, nei kitų Baltijos šalių, nei Lenkijos šiame sąraše nėra.
(be temos)
(be temos)
(be temos)