„Esu šiek tiek nustebęs, nes manau, kad du kartus žmogus už tą pačią padarytą galimą klaidą neturėtų būti baudžiamas“, – BNS pirmadienį sakė A. Bagdonas.
Pareigūnai įtaria jį sukčiavus, piktnaudžiavus ir suklastojus dokumentus, susijusius su išlaidomis kurui, kai A. Bagdonas ėjo Neringos savivaldybės tarybos nario pareigas. Įtariama, kad liberalas suklastojo penkias tarybos nario išlaidų ataskaitas ir taip apgaule įgijo 580 eurų.
Pernai rugpjūtį prokuratūros siūlymu A. Bagdonas į Neringos savivaldybės biudžetą grąžino 4223 eurus.
„Nors ir maniau, kad pasiūlymas nėra teisingas iš prokuratūros (...), tačiau vertindamas šeimos ramybę ir pareigūnų laiką, kurį jie gaišta su manim, tiesiog sutikau pasirašyti taikos sutartį. Taikos sutartį pasirašėme, ją patvirtino teismas ir galvojau, kad šitoje visoje istorijoje yra padėtas taškas“, – teigė politikas.
Tačiau pernai gruodį generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į teismą, prašydama panaikinti parlamentaro teisinę neliečiamybę.
Ją panaikinus, Seimo nariui pateikti įtarimai dėl atsiskaitymų, norint gauti kompensacijas už darbinės veiklos išlaidas 2019–2023 metų savivaldos kadencijoje. A. Bagdonas tarybos nariu dirbo nepilną kadenciją – nuo 2019 iki 2020 metų.
Pasak A. Bagdono, jis per klaidą galėjo degalinėje paimti ne savo čekius už kurą.
„Galėjo taip nutikti, kad (automatinėje degalinėje – BNS) atspausdinau gal ne savo kvitą, nes tuo metu iš tiesų buvo sudėtinga gyvenimo situacija, bet čia asmeniniai mano išgyvenimai, – sakė parlamentaras. – Bet šiai dienai aš galiu pasakyti, kad tyčia nieko tikrai nedariau.“
Esu šiek tiek nustebęs, nes manau, kad du kartus žmogus už tą pačią padarytą galimą klaidą neturėtų būti baudžiamas.
A. Bagdonas žada kreiptis į teisėsaugą dėl duomenų apie jo bylą, kad galėtų geriau suprasti, kodėl vėl tiriama ši situacija.
„Dabar susipažinsiu su medžiaga, prašysiu prokuratūros, kad pateiktų išsamią bylos medžiagą ir bendradarbiausiu kaip ir prieš tai su teisėsauga, ir tikiuosi, kad šita istorija pasibaigs, nes tiek man, tiek mano šeimai tie metai sukėlė labai daug įtampos“, – BNS sakė A. Bagdonas.
„Tokių atvejų panašu, kad Lietuvoje nelabai ir yra. Yra dalis politikų, kuriems siūlomos taikos sutartys arba civiline tvarka iš jų bandoma išieškoti tam tikras sumas, yra kitokių atvejų, kur yra didžiulė žalą, po dešimtis tūkstančių eurų ir ten jau yra baudžiamoji atsakomybė, tačiau tokių atvejų, kur civiline tvarka iš esmės klausimas yra išsprendžiamas, o dar kartą imant tuos pačius tyrimo metu surinktus duomenis ir dar kartą žmogų persekioja – aš sakau esu šiek tiek nustebęs, ar tikrai čia viskas yra tvarkoje pas mus Lietuvoje su žmogaus teisėmis“, – kalbėjo politikas.
Šiuo metu STT atlieka ikiteisminius tyrimus dėl 34 savivaldybių galimai netinkamo savivaldos lėšų panaudojimo.
(be temos)
(be temos)
(be temos)