Šeštadienį šį projektą planuoja tvirtinti visų trijų koalicijoje dalyvaujančių partijų – socialdemokratų, demokratų ir „Nemuno aušros“ – valdymo organai.
Demokratų sąjungai Seimo pirmininko pareigybė atitenka, nepaisant to, kad ši politinė jėga bus mažiausia koalicijos partnerė pagal frakcijos dydį Seime.
Paprastai šis postas būdavo atiduodamas antrai pagal dydį valdančiosios daugumos partijai.
Partijoms pritarus koalicijos sutarčiai, turėtų paaiškėti ir tai, kaip valdančiosios politinės jėgos pasidalijo ministrų portfelius būsimoje Vyriausybėje.
Sutarties projekte taip pat patvirtinama, kad ministru pirmininku dirbs socialdemokratas Gintautas Paluckas, o koalicija rems jo „vadovaujamą koalicinę Vyriausybę“ bei veiks „pagal šį susitarimą ir Vyriausybės programą“.
Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ reikalavimu į sutartį taip pat įtraukta nuostata, kad bet kuris koalicijos narys sutinka supaprastinta tvarka atsisakyti teisinės neliečiamybės, jeigu generalinis prokuroras kreipiasi į Seimą su prašymu naikinti politiko imunitetą.
Netrukus po naujojo Seimo priesaikos į parlamentą turėtų būti kreipiamasi dėl „Nemuno aušros“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio neliečiamybės naikinimo. Jis šiuo metu teisiamas dėl viešo tyčiojimosi, žmonių grupės niekinimo ir neapykantos skatinimo prieš žydų tautybės žmones.
Sutarties projekte numatyta, kad koalicijos darbui koordinuoti turi būti sudaroma taryba. Į ją patenka ministras pirmininkas, Seimo pirmininkas, penki socdemų, trys „aušriečių„ ir du demokratų atstovai.
Taryba posėdžiaus antradieniais prieš Seimo plenarinį posėdį, o esant poreikiui ar vieno iš partnerių siūlymu būtų šaukiami neeiliniai susitikimai.
Socialdemokratai, „Vardan Lietuvos“ ir „Nemuno aušros“ koalicija kitos kadencijos parlamente turės mažiausiai 86 mandatus iš 141.
Naujos kadencijos Seimas prisieks kitą ketvirtadienį.
(be temos)
(be temos)
(be temos)