Jis teisiamas už neapykantos kurstymą prieš žydus.
„Teisėjų kolegija nutarė pavesti generaliniam prokurorui kreiptis į Seimą dėl sutikimo leisti patraukti Seimo narį Remigijų Žemaitaitį (...) Vilniaus apygardos teisme nagrinėjamoje baudžiamojoje byloje baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę“, – pirmadienį posėdžio metu skelbė teisėjų kolegijos pirmininkė Nida Vigelienė.
„Teisėjų kolegija sprendė, kad atsižvelgiant į įstatyminį reglamentavimą, jog nesant kompetentingos institucijos, šiuo atveju – Seimo, sutikimo, baudžiamasis procesas Remigijaus Žemaitaičio atžvilgiu negali būti tęsiamas“, – sakė teisėja.
Inicijuoti R. Žemaitaičio teisinės neliečiamybės atėmimą praėjusią savaitę vykusio teismo posėdžio metu paprašė prokuroras Justas Laucius. Politikas ją įgijo praėjusį ketvirtadienį prisiekdamas Seime.
To nepadarius, baudžiamoji byla toliau negalėtų būti nagrinėjama teisme.
Dėl to šiuo metu R. Žemaitaičio baudžiamojoje byloje daroma pertrauka iki tol, kol bus panaikinta šio Seimo nario teisinė neliečiamybė.
Pats R. Žemaitaitis yra sakęs, kad tikisi išteisinamojo sprendimo, todėl atsisakysiantis neliečiamybės siekiant kuo greičiau baigti teisminį procesą.
Pagal neseniai priimtą Seimo statuto pataisą, jeigu Seimo narys, išklausęs generalinio prokuroro pranešimą dėl jo patraukimo baudžiamojon atsakomybėn, suėmimo ar kitokio jo laisvės suvaržymo, iš karto viešai Seimo posėdyje padaro pareiškimą sutinkąs, kad jo neliečiamybė būtų panaikinta, tyrimo komisija dėl to nesudaroma.
Tokiu atveju nutarimas traukti parlamentarą atsakomybėn priimamas iš karto, jeigu už jį balsuoja daugiau kaip pusė visų Seimo narių.
Pagal Konstituciją, Seimo narys negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyta jo laisvė be parlamento sutikimo.
Partijos „Nemuno aušra“ lyderis R. Žemaitaitis teisiamas dėl savo įrašų apie žydus, paskelbtų pernai gegužę ir birželį socialiniame tinkle „Facebook“.
„Pasirodo be Putino dar vieni gyvuliai atsirado Pasaulyje – IZRAELIS“; „Mes Lietuvių tauta niekada neturi(me) pamiršti žydų ir rusų, kurie labai aktyviai prisidėjo prie mūsų TAUTOS NAIKINIMO!“, „Gal kitą kartą Izraelis numes bombą ant Palestiniečių ligoninės su prierašu susprogdinome, nes bijojome, kad jie mus puls <...> AŠ JUMS NORIU SUTEIKTI ŠANSO MIELI IZRAELIO ŽYDAI ATSIPRAŠYTI PALESTINOS IR ES, UŽ JŪSŲ ŠLYKŠČIUS VEIKSMELIUS SVETIMOJE ŠALYJE Ir pasikartosiu „Po tokių įvykių, nelieka nuostabos, kodėl gimsta tokie pasakymai: Lipo žydas kopėčiom ir nukrito netyčiom. Imkit, vaikai, pagaliuką ir užmuškit tą žyduką“, – skelbė politikas.
Dėl šių įrašų šių metų balandį Konstitucinis Teismas pripažino R. Žemaitaitį sulaužius priesaiką ir šiurkščiai pažeidus Konstituciją. Prieš jį pradėtas apkaltos procesas Seime nebuvo baigtas, nes politikas atsisakė parlamentaro mandato, kad galėtų dalyvauti prezidento ir Seimo rinkimuose. Spalį jis vėl išrinktas į parlamentą.
Dėl minėtų įrašų prokuratūra pradėjo R. Žemaitaičio baudžiamąjį persekiojimą, jis kaltinamas neapykantos skatinimu bei kurstymu prieš žmonių grupę dėl jų tautybės, viešu pritarimu tarptautiniams nusikaltimams, jų neigimu ar šiurkščiu menkinimu.
Kaltinimą palaikančio prokuroro J. Lauciaus teigimu, būdamas Seimo nariu R. Žemaitaitis ne tik skleidė neapykantą žydams, bet ir menkino nacistinės Vokietijos įvykdytą Holokaustą.
Politikas savo kaltės nepripažįsta, jis tvirtina kalbėjęs ne apie žydus kaip tautą, o kritikavęs Izraelio premjerą Benjaminą Netanyahu (Benjaminą Netanjahu) dėl šalies atsakomųjų karo veiksmų Gazos Ruože.
(be temos)
(be temos)
(be temos)