Pereiti į pagrindinį turinį

Situacija Lietuvoje – tragiška: brangsta mėgiamas tautiečių produktas

Pieno produktai vis labiau brangsta ir viskas dėl Europoje nykstančių mažųjų ūkių. Mažėjant pieno pasiūlai, didėja jo paklausa, o kartu auga ir pieno produktų kainos. Pirkėjai baiminasi, kad jeigu pienas brangs ir toliau, teks jo atsisakyti.

Situacija Lietuvoje – tragiška: brangsta mėgiamas tautiečių produktas
Situacija Lietuvoje – tragiška: brangsta mėgiamas tautiečių produktas / LNK vaizdo įrašo stop kadrai

Į parduotuvę atėję Lietuvos gyventojai negali patikėti pieno produktų kainomis.

„Jeigu palygintumėme šį ir praėjusį rudenį, tai galime matyti, kad dalis pieno produktų kainuoja apie 10 proc. brangiau. Lietuvos gyventojai naudoja daug pieno produktų ir jiems yra labai svarbu“, – teigė „Maximos“ atstovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

Išaugusių pieno produktų kainų priežastis – nykstantys maži ūkiai. Europoje mažėjant karvių ūkiams, Lietuvos pieno perdirbėjai jo eksportuoja daugiau ir už didesnę kainą. Todėl Lietuvos ūkininkams jie šiemet mokėjo daugiau. Natūraliai, taip pat už brangiau pieną pardavė ir parduotuvėms.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

„Branginome pieno kainą tinklams, nes mūsų pagrindiniai kaštai, žaliava pabrango 25 proc.“, – sakė „Rokiškio sūrio“ vadovas Dalius Trumpa.

„Tam turėjo įtakos pieno primilžio ir riebumo mažėjimas, o riebumas susijęs su pieno riebalais, kurie naudojami sviestui gaminti. Taip pat prisidėjo ir karvių ligos“, – pasakojo „Maximos“ atstovė.

Pirkėjams sunku, bet ūkininkams ir perdirbėjams metai labai pelningi.

„Žmonės, kurie perka pieno produktus, skundžiasi, o tie, kurie parduoda žaliavinį pieną, tai džiaugiasi“, – tikino D. Trumpa. 

Labiausiai pirkėjai pajuto sviesto brangimą, todėl akcijų metu sviestą iš lentynų iššluoja.  

„Tikrai pastebime, kad jeigu sviestui yra palanki akcija, tai pirkėjai perka ne po vieną pakelį. Tikėtina, kad jį užsišaldo“, – sakė „Rimi“ atstovė Eglė Krasauskienė.

Kainų analitikas pastebi, kad kainos kyla kaip ant mielių ir dėl Lietuvos mažųjų ūkių nykimo. Jo skaičiavimais, per ketverius metus, dėl per mažų pieno supirkimo kainų, Lietuvoje iš pieno rinkos pasitraukus daliai ūkininkų, neliko ir mažiausiai 40 tūkst. karvių.  

Žmonės, kurie perka pieno produktus, skundžiasi, o tie, kurie parduoda žaliavinį pieną, tai džiaugiasi.

„Situacija pieno rinkoje Lietuvoje yra tragiška. Pas mus vidutiniškai kiekvienais metais išgaunami pieno kiekiai mažėja po vieną procentą“, – „Pricer.lt“ vadovas Petras Čepkauska

Ateities prognozės nedžiugina. 

„Jeigu toliau taip tęsis su žemės ūkiu, su gyvulininkyste, tai Lietuvoje mažės pieno, atitinkamai lietuviškos produkcijos kaina augs“, – teigė P. Čepkauskas. 

Tiekėjas įsitikinęs, esą, nuolatinį pieno kainų svyravimą galėtų sustabdyti ministerija.

„Mes iš principo su ūkininkais negalime sudaryti ilgalaikių sutarčių – sutartis sudaroma mėnesiui, todėl gyvename vadinamomis spotinėmis kainomis, kurios labai stipriai svyruoja“, – akcentavo „Rokiškio sūrio“ vadovas.

Pieno produktų kainos kyla visoje Europoje, tik lenkiškas pienas išlieka šiek tiek pigesnis. Prognozuojama, kad gyventojai ims daugiau pirkti lenkiško pasterizuoto pieno, kurio net nereikia laikyti šaldytuve.  

„Kai kainos skirtumas lentynoje yra du kartus, tai aiškus pasirinkimas, nes pas juos pajamos taip neauga, kaip auga kainos“, – pabrėžė „Pricer.lt“ vadovas. 

Kol kas lenkiško pieno parduodama ne daug. Lietuviai nors ir už brangiau, perka savą produkciją.

„Nepastebėjome, kad pirkėjai pradėtų rinktis latviškus, lenkiškus, estiškus pieno produktus. Jie vis tiek yra linkę rinktis Lietuvos gamintojų mylimus, atpažįstamus ženklus“, – kalbėjo „Rimi“ atstovė.

Prognozuojama, kad nuo naujųjų pieno produktai gali brangti dar labiau.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Pieno naudotoja

Istojus i ES prasidėjo mazuju ukiu naikinimas
12
0
Vida

Mūsų šeimai- pieno produktai - dominuoja. Tad tas nežmoniškas nuolatinis branginimas - varo į neviltį. Kas kad jie keliomis dešimtimis prideda, bet viskas daug daugiau ir sparčiau brangsta. Taip ir velkamės europiečių uodegoje. Valstybė nesugeba tų kainų kėlimo pažaboti. Seimūnai sau ramiausiai pasidvigubino atlyginimus o apie pensininkus ir kitus dirbančiuosius , kad žmonės jau pavargo tuos centus skaičiuoti- jie nemato reikalo. Mat tik jie , palyginus su kitais europiečiais gauna per mažus pinigus . Kiti , pagal juos mažai dirba , tai jiems užteks ir tų kelių dešimčių. Gėda !
20
0
AK

parduodama nedaug
3
0
Visi komentarai (12)