Milijonas už gitarą


2008-09-06
BNS, "Klaipėdos" inf.
Milijonas už gitarą

Kiek galėtų kainuoti gitara? Už tokį daiktą kai kurie žmonės pasiryžę pakloti net milijoną. Tereikia, kad šia gitara būtų grojęs roko legenda Jimi Hendrixas.

Pirmas legendinio gitaristo instrumentas ketvirtadienį buvo parduotas aukcione Londone už 280 tūkst. svarų sterlingų (apie 1,12 mln. litų).

1965 m. pagaminta gitara "Fender Stratocaster" turi savo istoriją. Per 1967 m. kovą vykusį istorinį koncertą Londono "Finsbury Astoria" salėje J.Hendrixas ją mėgino sudeginti. Bet apdegė ranką ir buvo išvežtas į ligoninę. Gitaros likučius pasiėmė muzikanto padėjėjas Tony Garlandas. Ilgą laiką ji buvo laikoma T.Garlando tėvų garaže Hovo mieste Anglijos pietuose. Ir tik 2007 m. gitarą surado Garlando sūnėnas.

Kairiarankis gitaros virtuozas J.Hendrixas tapo viena praėjusio amžiaus septintojo dešimtmečio roko legendų. Jo įspūdinga grojimo technika ir stilius padarė didelę įtaką daugeliui vėlesnių roko atlikėjų. Tačiau muzikantas nevengė narkotikų, ypač LSD, ir 1970 m. mirė neaiškiomis aplinkybėmis, greičiausiai padauginęs migdomųjų vaistų.