Šalies olimpiečiams - nerimo dienos


2008-09-06
BNS inf.
Šalies olimpiečiams - nerimo dienos

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentas Artūras Poviliūnas dabartinėmis aplinkybėmis Lietuvos sportininkų į Rusijos ir Abchazijos pasienyje vyksiančią Sočio olimpiadą nesiųstų.

A.Poviliūnas tai pareiškė BNS komentuodamas Gruzijos nacionalinio olimpinio komiteto prašymą Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) vadovui Jacques'ui Rogge'ui dar kartą apsvarstyti klausimą dėl galimybių 2014 m. Sočyje surengti žiemos olimpines žaidynes.

LTOK vadovas pridūrė, kad Lietuva jokio gruzinų prašymo nėra gavusi, o jei gautų, svarstytų. A.Poviliūnas pabrėžė, kad tiesioginės įtakos TOK sprendimui LTOK pozicija šiuo atveju neturėtų. Sprendimus, kur rengti olimpiadas, priima TOK vykdomasis komitetas ir sesija.

LTOK vadovas taip pat teigė esąs atsakingas už Lietuvos sportininkų saugumą, todėl šiandienėmis aplinkybėmis jų į Sočį nesiųstų ir leistų apsispręsti patiems.

Paklaustas, ar, jo manymu, negalėtų pasikartoti 1980 m. Maskvos olimpinių žaidynių scenarijus, kai žaidynes boikotavo daugelis Vakarų šalių, A.Poviliūnas sakė, kad teoriškai gali būti visko, bet, anot jo, tokia įvykių raida reikštų olimpinio judėjimo žlugimą.
Rugpjūčio viduryje Rusijai okupavus dalį Gruzijos teritorijos ir pripažinus nuo jos atskilusių Abchazijos bei Pietų Osetijos nepriklausomybę, Gruzija ir kai kurie JAV bei Europos Parlamento nariai pareikalavo, kad Rusijai nebūtų leista 2014 m. Sočyje rengti žiemos olimpinių žaidynių.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, jog politizuoti sporto problemas yra neleistina.

"Politizuoti sportą kvaila ir kenksminga. Be to, yra procedūros ir pagal jas sprendimą, ar surengti olimpiadą, priima ne kurios nors valstybės ar valstybių grupės, o tik TOK nariai", - pareiškė S.Lavrovas.