Skandalas - triukas prieš rinkimus


2008-09-06
Pranas Jankauskas
Skandalas - triukas prieš rinkimus

Šią savaitę Klaipėdos savivaldybę užgriuvo STT tikrintojai. Jie tiria Miesto ūkio departamento vadovo veiksmus. Dienraštis pasidomėjo, kaip šiuos įvykius vertina miestiečiai.

Daiva, mama:

- Gerai vertinu, tegu tiria. Juos visus reikia tikrinti. Bet aš manau, kad, kaip ir visada, skandalas baigsis greitai. Juk kiek jų buvo ir visi gražiai užglaistyti. Nemanau, kad ir šis bus išimtis.

Romas, atostogauja:

- STT vertinu prastai. Nelabai girdėjau skandalo detalių, tad kaip nors vertinti negaliu. Manau, jog jei žmogus nežudė, akivaizdžiai nepažeidė tvarkos, kam jį tempti iš to kabineto. Galima juk civilizuotai išsikviesti. Kam tą žmogų tampyti? Juk tokie veiksmai visiškai nereikalingi.

Linas Julijonas Jankus, docentas:

- Girdėjau, juk viskas akivaizdu. Ponas A.Šimkus kuravo M.Mažvydo alėjos tvarkymą ir nors ten gražu, visiškai nepraktiška. Aš manau, kad lietuviai ir yra tokie žmonės. Suku pasakyti, kaip viskas baigsis, gal tai rinkimų triukas. Bet juk viskas teisėta.

Bronislava, darbuotoja:

- Girdėjau apie įvykius savivaldybėje, bet kokios nors konkrečios nuomonės neturiu. Manau, kad žmogus nebus nubaustas ir išlips sausas iš balos. Jau ir į ligoninę buvo atsigulęs. Visi valdininkai vienodi. Nieko naujo.

Ramūnas, automobilių prekeivis:

- Iš informacinių laidų apie tuos įvykius girdėjau, bet nelabai daug. Jei yra įrodymų ir yra pagrindas, tuomet puiku, tegu tik tiria ir nušalina nuo pareigų. Juk paprastus žmones už obuolio vagystę sulaiko. O jis, manau, eilinį kartą išsisuks, kaip ir visi kiti.

Saulius, verčiasi nekilnojamuoju turtu:

- Daug vertinti negaliu, reikia būti specialistu. O kalbų, kad negeri dalykai vyksta, jau seniai buvo. Juk savivaldybėje buvo priimama keistų, nesuprantamų sprendimų. Pavyzdžiui, rodos, kapitaliai suremontuoja kelią, bet nė trejų metų jis neatlaiko. Lietuva - švogerių kraštas. Manau, kad tie, kurie dirba kabinetuose, sąžiningai dirbs mėnesį, o kas vyks vėliau, negalima prognozuoti. Valdyti ir spręsti techninius dalykus turi ne politikai, o tų sričių specialistai. O šiaip, manau, kad tai ir rinkimų skandalas.