J.McCainas stojo į kovą


2008-09-06
J.McCainas stojo į kovą

Paskutinę respublikonų suvažiavimo dieną netrūko skambių šūkių ir pažadų. Sutikęs tapti partijos kandidatu į JAV prezidentus senatorius Johnas McCainas paragino kartu kovoti už geresnį gyvenimą.

Žino, ką daryti

Per partijos suvažiavimą senatorius žadėjo permainas ir iki paskutinio atodūsio kovoti už Jungtines Valstijas. Nepriklausomu charakteriu garsėjantis 72 metų senatorius, Vietnamo karo didvyris, pavadino save kovotoju dar vienoje, paskutinėje, kovoje už savo šalį. Kalboje J.McCainas dažnai minėjo didžiulę patirtį ir sakė, jog ekstremaliomis sąlygomis užgrūdintas charakteris suteikė nuovokumo ir viziją, kaip jis galėtų vadovauti iš Baltųjų rūmų.

"Dėl priežasčių, kurias žino tik Dievas, per savo gyvenimą patyriau nemažai sunkių kovų. Išmokau vieną svarbią pamoką. Galiausiai ne taip svarbu, kad gali kovoti. Tai, už ką kovoji, yra tikrasis išmėginimas", – sakė J.McCainas, per Vietnamo karą kelerius metus praleidęs nelaisvėje.

Žadėjo permainų

Lapkričio 4 d. besivaržysiantis su demokratų kandidatu Baracku Obama senatorius žadėjo teigiamų permainų įvykus rinkimams. Jis kritikavo varžovo planus didinti mokesčius ir teigė, kad su Sarah Palin iš aklavietės išves JAV politiką.

"Leiskite iš anksto perspėti senąjį, išlaidaujantį, nieko neveikiantį, pirmiausia apie save, o tik paskui apie šalį galvojantį Vašingtono politikų elitą: ateina permainos", – pareiškė J.McCainas, kurio politinis požiūris dažnai nesutampa su partijos.

Vos porą kartų paminėjęs varžovo vardą, J.McCainas sakė, jog dešimtmečius dirbo politikos srityje ir sprendė problemas. "Štai kaip valdysiu būdamas prezidentas. Ištiesiu ranką visiems, kas padės man vėl išjudinti šią šalį", – sakė jis.

Politologų nuomone, J.McCainas, kaip ir B.Obama, kalba apie permainas, nes apklausos rodo, jog dauguma amerikiečių mano, kad jų šalis eina ne ta kryptimi.

Protestavo prieš karą

J.McCaino kalbą pertraukdavo ovacijos ir nepritarimo šūksniai tuomet, kai jis kalbėdavo apie demokratų politiką. Trumpam jo kalbą pertraukė prieš karą protestuojantys žmonės.

Netoli Kongreso rūmų, kur vyko respublikonų suvažiavimas, be leidimo surengę mitingą protestuotojai buvo greitai išvaikyti. Apie 250 aktyvistų JAV policija sulaikė.
Protesto akcijoje, pavadintoje "Nebus taikos su karo kurstytojais", dalyvavo apie 1 tūkst. žmonių. "Kas teroristas? McCainas – teroristas", – skandavo protestuotojai, kurie planavo žygiuoti per San Paulo miesto centrą.

Po keleto susistumdymų riaušių malšinimo priemonėmis ginkluota policija liepė protestuotojams skirstytis. Jiems nepaklusus dvi valandas, garsines granatas ir ašarines dujas panaudoję pareigūnai privertė žmones atsitraukti.
BBC, BNS inf.