Šilko šnabždesiai, vilnos glamonės


2008-09-06
Kristina Kanišauskaitė
Šilko šnabždesiai, vilnos glamonės

Nacionalinėje dizaino ir mados galerijoje dizaineriai Lilija Larionova ir Egidijus Rainys pristatė 2008-2009 metų rudens ir žiemos kolekcijas. Lengvi, šilti ir ore plazdantys jų kolekcijos audiniai abejingų nepaliko.

Kūrybinio įkvėpimo L.Lario­no­va tikino ieškojusi rudenėjančiose miesto gatvėse ir tobulose architektūros formose. Konstruktyvumas, besikeičiančios spalvos, natūralūs audiniai - ilgų dizainerės paieškų rezultatas. Pristatomoje kūrėjos kolekcijoje stipriai jaučiama ir Londone išsivysčiusio jaunimo mados judėjimo „modas" įtaka.

Dizainerė, nusprendusi paeksperimentuoti, nustebino ne tik kolegas, bet ir save. Lilija sujungė, regis, tarpusavyje nederančius dalykus. Dizainerės kūriniuose tamsias ir ramias spalvas (juoda, mėlyna, pilka) keičia ryškios, gaivios ir netikėtos (raudona, geltona), taip sukurdamos nepaprastai stiprų įspūdį. Visi L.Larionovos audiniai natūralūs: vilna, šilkas, medvilnė.

Šilką šį rudenį įsimylėjo ir Lilijos kolega dizaineris Egidijus Rainys. Savo ištikimybę moteriškumui, natūralumui ir romantikai jis atskleidžia nepaprastai subtilia ir elegantiška kolekcija, kurioje plazda šilko suknelės, šnara elegantiški paltai, puošti lapės kailio apykaklėmis. Juoda, tamsiai mėlyna ir sniego baltumo spalvos tarsi užsimena, kad netrukus rudenį keis žiema.