Bronza – po fantastiškos kovos

2009-03-31
"Klaipėdos" inf.

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) bronzos medalius iškovoję Klaipėdos universiteto (KU) vaikinai po finalinės sirenos negalėjo patikėti, kad jiems tai pavyko pasiekti.

Vilniaus pedagoginio universiteto studentai, pirmavę 30 taškų, per paskutiniąsias minutes neatrėmė uostamiesčio komandos šturmo, iššvaistė milžinišką persvarą ir pralaimėjo Mindaugo Mockaus auklėtiniams 92:94.

Kovoti dėl medalių abi ekipos susirinko be lyderių. Dėl tą pačią dieną vykusių Baltijos krepšinio rungtynių klaipėdiečių gretose nebuvo Martyno Mažeikos, Deivydo Gailiaus, Remigijaus Trakimo, VPU gretose taip pat nebuvo geriausių žaidėjų – Justino Sinicos, Arūno Jomanto ir Stepono Babrausko.

KU krepšininkai, buvę priekyje 6:2, atidavė iniciatyvą šeimininkams, kurie nuolat didino persvarą. Sostinės komandą į priekį tempęs Janas Jurgo draskė klaipėdiečių gynybą. Antrojo ketvirčio viduryje jis jau buvo pelnęs 18 taškų.

16 min. po penktojo Luko Chmieliausko tritaškio VPU išsiveržė į priekį net 54:28. Šis stebuklus demonstravęs krepšininkas netrukus net varžovui prasižengus griūdamas pelnė šeštąjį tritaškį. Po dviejų kėlinių VPU lyderiai buvo pelnę po 22 taškus.

Po didžiosios pertraukos KU krepšininkai sustabdė siautėjančius vilniečius ir po truputį pradėjo mažinti skirtumą. Paskutinėmis trečiojo ketvirčio sekundėmis Julius Žurna tritaškiu sumažino persvarą iki 18 taškų.

Paskutiniąsias dešimt minučių uostamiesčio penketukas pradėjo tarsi ant sparnų. Evaldas Lengvinas, Tomas Šaulis, Rolandas Žilevičius į VPU krepšį siuntė kamuolį po kamuolio. Įpusėjus kėliniui ekipas skyrė tik 9 taškai. Likus žaisti 3 min. J.Žurna baudomis sušvelnino skirtumą iki 8 taškų. Vėliau jis tirpte tirpo – 92:89, 92:91.

Po to, kai šeimininkai prarado kamuolį, likus žaisti 23 sek. tritaškį "įkalęs" T.Šaulys išvedė klaipėdiečius į priekį.

Paskutinioji VPU ataka buvo nesėkminga ir klaipėdiečiai šventė neįtikėtiną pergalę – kaip ir praėjusiais metais jie iškovojo lygos bronzą.

"Tikėjome pergale net ir atsilikdami 30 taškų. Tai davė vaisių. Neįtikėtina, tačiau laimėjome",– po rungtynių džiaugėsi KU lyderis J.Žurna.

"Apmaudu, jog pralaimėjome ir dar taip skaudžiai. Dar viena pamoka, jog krepšinį reikia žaisti iki paskutinių sekundžių", – po dvikovos nusivylimo neslėpė VPU vyr. treneris Algimantas Šatas.

Rezultatas

VPU – KU 92:94 (26:13, 35:19, 19:30, 12:32). L.Chmieliauskas (6 tritaškiai) 28, J.Jurgo 27, K.Gaška 19/J.Žurna (4 tritaškiai) 34, T.Šaulys, R.Žilevičius po 17.