Eksčempionų komandoje – didelės permainos


2008-09-06
Česlovas Kavarza
Eksčempionų komandoje – didelės permainos

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) senbuvę Klaipėdos "Naftos-Uni-Laivitės" komandą naują sezoną žiūrovai atpažins nebent iš marškinėlių.

Pavadinime palikta vieta

Per tarpsezonį uostamiesčio klubo vadovai sprendė daug klausimų – pasirašė sutartį su naujuoju vyriausiuoju treneriu, pakeitė direktorių, į ekipą pakvietė nemažai naujų žaidėjų ir nutarė šiek tiek pakeisti pavadinimą.

Vienas komandos vadovų, bendrovės "Klaipėdos nafta" technikos direktorius Algirdas Žičkus pranešė, kad 2007 metų NKL čempionų ekipos pavadinime neliko "Laivitės" vardo.

Anot A.Žičkaus, klubo prezidento Aleksandro Lobačiovo vadovaujama "Laivitės" bendrovė ir toliau rems krepšininkus, tačiau deramasi su nauju investuotoju.
"Šiandien komanda turi tik sąlyginį pavadinimą "Uni-Nafta", – sakė A.Žičkus. – Sukirtę rankomis su nauju rėmėju, įrašysime ir jo vardą."

Treneris – Dainius Miliūnas

Į Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) rungtyniaujantį "Neptūną" perėjus Ryčiui Vaišvilai, buvo surengta trenerių atranka. Klubo vadovai iš trijų kandidatų – Lino Kazilionio, Rolando Urkio ir Dainiaus Miliūno – pasirinko pastarąjį.

Iš Plungės kilusį 37-erių metų D.Miliūną pasiūlė ilgametis komandos fizinio rengimo treneris, irgi plungiškis Eugenijus Jurgutis.

Legendinio Plungės "Olimpo" klubo krepšininkui Klaipėda – gerai pažįstamas miestas, Dainius dvejus metus žaidė "Neptūne".

Per savo karjerą, D.Miliūnas išbandė jėgas įvairaus lygio čempionatuose. Gana neilgai žaidęs Sankt Peterburgo (Rusija) "Spartak" (Rusija) komandoje, net penkis sezonus gynė Brėmerhafeno (Vokietija) klubo, kuriam vadovavo Šarūnas Sakalauskas, garbę.
Praėjusį sezoną D.Miliūnas NKL atstovavo Joniškio "Delikatasui", o aktyvią karjerą baigė Lietuvos krepšinio regionų lygos pirmenybėse žaidžiančioje gimtojo miesto Plungės "SM-Inesoje".

Iš "Uni-Naftos" klubo pasitraukė ilgametis direktorius Jonas Kuliešius. Jo pareigos patikėtos buvusiam komandos kapitonui Vilmantui Valančiui.

Senbuvių liko nedaug

"Uni-Naftos" gretose liko tik du pagrindinio penketuko žaidėjai –  Remigijus Kasparavičius ir Andrius Žymantas.

Ekipoje taip pat rungtyniaus gynėjas Mindaugas Valaitis ir puolėjas Simas Galdikas, retai sportinę aprangą vilkėję Tomas Šaulis ir Viktoras Chodosovskis.

Sutartį turi į komandos dvyliktuką patekdavęs Gediminas Žylė. Tačiau, ar jis žais "Neptūne", ar "Uni-Naftoje", nuspręs klubų vadovai.

Į "Neptūną" perėjo Osvaldas Kurauskas, o Julius Žurna ir Dainius Vaitelis rungtyniaus "Šilutėje".

Naujokai – vien jaunimas

Komandos vadovai sukirto rankomis su buvusiu Anykščių "Puntuko-Jerimpekso" žaidėju 20 metų 203 cm ūgio Mantu Virbalu.

Naujam sezonui rengiasi studentai – 21 metų 198 cm ūgio Robertas Petravičius ir 19 metų 190 cm ūgio Evaldas Lengvinas, Klaipėdos V.Knašiaus krepšinio mokyklos auklėtinis 1991 metais gimęs 205 cm ūgio Valentas Tarolis.

Klaipėdiečiai jau sužaidė dvejas draugiškas rungtynes su "Mažeikių" komanda, kuriai vadovauja praėjusiais metais "Neptūne" dirbęs Aloyzas Rudys.

"Nekėlėme tikslo laimėti, – sakė treneris D.Miliūnas. – Norėjau pažiūrėti, ką sugeba mūsų kandidatai į pagrindinę sudėtį."