Klaipėdoje krito lyderis

2009-03-12
Česlovas Kavarza

Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai pateikė malonią staigmeną, 91:75 įveikę reguliariojo sezono nugalėtojus Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) penketuką.

Pirmavo nuo pirmų minučių

Vargais negalais į aštuntuką patekę uostamiesčio studentai rungtynėse su būsimais inžinieriais nuo pirmųjų minučių įrodė, jog prastas žaidimas pirmajame etape buvo tik varžovų akių muilinimas.

Martynas Mažeika, Deividas Gailius, Remigijus Trakimas ir Vytautas Petkus – Klaipėdos "Neptūno" ketvertukas aikštelėje darė, ką norėjo, greitai įgijo dviženklę persvarą. Svečiams buvo per sunku kautis su labiau patyrusiais varžovais.

Kai įpusėjus antrajam ketvirčiui klaipėdiečiai atitrūko 16 taškų, VGTU ekipa sugebėjo sumažinti skirtumą iki 11 taškų. Tačiau prieš pertrauką šeimininkai susigrąžino pranašumą.

Trečiajame ketvirtyje žaidimas išsilygino, KU nuolat pirmavo 13–15 taškų skirtumu. Vilniečiai po dviejų paeiliui Mindaugo Norkaus reidų sušvelnino skirtumą iki 8 taškų. Per minutės pertraukėlę buvo matyti, kad tai supykdė komandos trenerį Mindaugą Mockų. D.Gailius, Dainius Vaitelis, Evaldas Lengvinas pataikė po tritaškį, V.Petkus pridėjo dvitaškį ir KU buvo priekyje net 72:46.

Priblokšti vilniečiai klydo elementariose situacijose ir leido varžovams nuolat didinti pranašumą.

"Smagu, kad laimėjome, tačiau ne taip, kaip galėjome. Rungtynių pabaigoje nuleidome rankas ir leidome varžovams sumažinti skirtumą. Nežinau, kodėl žaidėjai atsipalaidavo, gal norėjo pasirodyti prieš savus žiūrovus", – dėl pergalės per daug džiaugsmo nerodė M.Mockus.

Nelengva svečių pergalė

Klaipėdos LCC tarptautinis universitetas (LCC) rimtai priešinosi reguliariajame sezone antrąją vietą užėmusiai Šiaulių universiteto komandai (ŠU), pralaimėjęs 93:105.

Šiaulių komanda į rungtynes atvyko rimtai nusiteikusi, surinkusi visus stipriausius krepšininkus. Pirmąjį kėlinį vyko atkakli kova, kurią vos vienu tašku laimėjo svečiai.

Antrajame kėlinuke staigūs ir greiti šeimininkai ilgai neleido atitrūkti varžovams ir nuolat lipo jiems ant kulnų.

Vaizdas pasikeitė trečiajame ketvirtyje, kai ŠU ėmė žaisti greičiau ir taikliau mesti. Šiame kėlinuke svečiai buvo išsiveržę į priekį 15 taškų. Tačiau per paskutiniąsias dešimt minučių šeimininkai vėl priartėjo prie varžovų ir sumažino skirtumą.

"Tol kol sekėsi stabdyti jų lyderį M.Kuzminską, viskas ėjosi gerai. Tačiau antrojoje rungtynių pusėje neapsigynėme nuo jų tritaškių ir leidome jiems įgyti pranašumą, kuris ir liko iki pat rungtynių pabaigos",– sakė LCC vyriausiasis treneris Marius Tamolis.

Rezultatai

KU – VGTU 91:75 (31:13, 19:22, 25:14, 16:26) M.Mažeika 20, D.Gailius 17, J.Žurna 15/A.Pranevičius 15, M.Šatas 13, R.Stankevičius, I.Braziulis po 12.

LCC – ŠU 93:105 (23:24, 16:18, 25:36, 29:29). P.Žurna (6 tritaškiai) 28, A.Montrimavičius 17, L.Jacevičius 13/L.Lukoševičius (7 tritaškiai) 26, A.Kvedaravičius 20, Ž.Petraitis 17.

Vytauto Didžiojo universitetas – Lietuvos kūno kultūros akademija 108:84 (27:25, 34:19, 28:17, 19:23).

Mykolo Romerio universitetas – Vilniaus pedagoginis universitetas 86:89 (25:19, 18:31, 17:18, 26:21).