Klaipėdos imtynininkai – be pergalių

2009-04-02
Česlovas Kavarza

Vakar Europos čempionate Vilniuje šalies garbę gynę mūsų miesto imtynininkai pasitraukė po pirmųjų kovų.

Krito nuo V.Kalašnikovo

Vakar vienintelis iš klaipėdiečių kėlinį laimėjo Mindaugas Rumbutis, kovojęs svorio iki 96 kg grupėje. Jis dėl teisės varžytis aštuntfinalyje susirėmė su Izraelio garbę ginančiu rusu Vasilijumi Kalašnikovu.

Energingai pradėjęs susitikimą 22-ejų M.Rumbutis, per pirmąsias dvi minutes pelnęs 3 taškus, laimėjo kėlinį 3:1. Tačiau po pertraukėlės buvo pranašesnis rusas – 3:0, išlyginęs bendrą rezultatą 1:1.

Papildomame kėlinyje vyko nuožmi kova. Pergalę V.Kalašnikovui lėmė vienintelis taškas.

2007 metais 5 vietą užėmęs klaipėdietis šiose pirmenybėse turėjo tenkintis kuklia pozicija. Tikslios imtynininkų vietos buvo paskelbtos vėlų vakarą. Preliminariais duomenimis, M.Rumbučiui grėsė paskutinioji – 18-oji vieta.

Atiteko stiprus varžovas

Edgaras Voitechovskis, rungtyniavęs svorio iki 74 kg grupėje, pirmąjį kėlinį su gruzinu Gela Saghirašviliu kovojo kaip lygus su lygiu. 23-ejų klaipėdiečiui buvo sunku atremti vyresnio ir augalotesnio varžovo atakas. Vienos jų metu Gruzijos atletas pelnęs tašką laimėjo kėlinį 1:0. Antrajame išryškėjo svečio geresnis fizinis pasirengimas. Pelnęs tris „sausus“ taškus, G.Saghirašvilis pateko į aštuntfinalį.

Šiame etape įveikęs armėną Sureną Markosianą (5:0, 7:0), o ketvirtfinalyje – vengrą Gaborą Hatosą (1:0, 1:0), gruzinas ėmė girdėti vis garsesnį lietuvių palaikymą. Pagal taisykles į finalą patekęs atletas savotiškai padeda įveiktiems varžovams, kurie kovoja paguodos varžybose. O jų nugalėtojas gauna bronzos medalį.

G.Saghirašvilis, pusfinalyje laimėjęs pirmąjį kėlinį prieš turką Firatą Biničį, žengė vieną pagalbos E.Voitechovskiui žingsnį. Tačiau antrajam pristigo jėgų. F.Biničis, laimėjęs antrąjį kėlinį, išlygino bendrą rezultatą. Nors trečiasis kėlinys baigėsi lygiosiomis 2:2, pergalė buvo įskaityta turkui. Esant lygiam santykiui, sėkmė skiriama paskutiniam taškus pelniusiam atletui.

Prieš išvykdamas į sostinę, E.Voitechovskis akcentavo, kad labai svarbu, kokį varžovą išrinks burtai.

Tarp 23 dalyvių klaipėdietis užėmė ne aukštesnę nei 16 vietą.

Debiutas vyrų varžybose

Nenudžiugino 19-metis klaipėdietis Šarūnas Jurčys, debiutavęs tarp vyrų svorio iki 60 kg grupėje. Iš Kelmės į uostamiestį studijuoti ir meistriškumą kelti atvykęs imtynininkas buvo bejėgis rungtyniaudamas su armėnu Arturu Arakelianu. Abu kėlinius pralaimėjęs vienodu rezultatu 0:6, Lietuvos rinktinės narys pirmasis iš 17 dalyvių baigė čempionatą.

Kitame etape lietuvio skriaudikas, jau pirmąjį kėlinį 1:7 pralaimėjęs rusui Adamui Batirovui, pasitraukė iš pirmenybių.

Europos jaunių pirmenybėse buvęs devintas Š.Jurčys dienraščiui sakė, kad būtų patenkintas įveikęs bent vieną etapą.

„Dėl rinktinės interesų kovojau tarp sunkesnių varžovų, nei įprasta, – vakar dienraščiui pripažino klaipėdietis. – Čempionatas įrodė, kad vyrų varžybose silpnų varžovų nėra, tad pergalių teks palaukti.“

Lietuvos imtynininkas po nesėkmės neturėjo iliuzijų užimti aukštą poziciją. Tarp 17 dalyvių jis, ko gero, liko paskutinis.

Bloga trenerio nuotaika

Pirmąją dieną Lietuvai atstovavęs klaipėdietis Vytas Čiumakovas (iki 55 kg) aštuntfinalyje buvo įveikęs lenką Marciną Pawlaką. Tačiau kitame etape pralaimėjęs azerbaidžaniečiui Jasharui Alijevui, tenkinosi galutine devintąja vieta.

„Vakare mūsiškiams buvo juoda diena, – susierzinimo neslėpė S.Kasimovas. – E.Voitechovskiui burtai lėmė pajėgų varžovą, su kuriuo kovoti jam pritrūko jėgų. M.Rumbutis privalėjo lengvai įveikti Izraelio imtynininką, tačiau jaudulys ir varžybų įtampa trečiąjį kėlinį jį sukaustė. Mindaugas prisipažino, kad per papildomą laiką kojos buvo it švininės. Š.Jurčiui dar anksti kovoti su vyrais. Jaunuolis stengėsi, tačiau vien noro ir ryžto neužteko.“